W poniedziałek 20 marca, media obiegła informacja o żonie polskiego skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 33-letnia Marta Kubacka przebywa obecnie na oddziale kardiologicznym, a jej stan jest określany jako ciężki. Informację przekazał sam Dawid Kubacki, który z powodu złego stanu żony zrezygnował z zawodów Pucharu Świata w tym sezonie.

Jakiś czas później głos zabrał Adam Małysz, który w rozmowie z Faktem przyznał, że informacja o żonie Dawida mocno go dotknęła. Jednocześnie zapewnił, że kobieta jest pod opieką najlepszych specjalistów – Marta Kubacka trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Ostatecznie głos zabrał sam Dawid Kubacki, który wydał krótki komunikat o poprawiającym się stanie zdrowia swojej żony i zapewnił, że jej stan jest stabilny:

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia.

Nowe wieści o stanie żony Dawida Kubackiego! „To jest najważniejsza informacja”

Dawid Kubacki przekazał nowe informacje o stanie zdrowia żony

Teraz w Planicy odbył się konkurs tegorocznego Pucharu Świata. Choć zabrakło na nim Dawida Kubackiego, dziennikarze TVN połączyli się ze skoczkiem, by zapytać jak czuje się jego żona. Sportowiec potwierdził, że Marta robi postępy w rehabilitacji i wszystko jest na dobrej drodze:

Dla nas najważniejsze jest to, że robimy postępy. Marta z dnia na dzień czuje się coraz lepiej, robimy postępy w rehabilitacji. Oczywiście, to jeszcze kawałek drogi, a jak długa będzie, tego jeszcze nie wiemy. Myślę, że damy sobie radę i jako rodzina wyjdziemy z tego silniejsi. Na pewno nie jest to dla mnie łatwy czas, że tak powiem, trochę mnie przeorało. Pierwszy tydzień był bardzo mocną walką o to, żebyśmy mieli nad czym pracować, żebyśmy mieli się o co martwić. Teraz już możemy się martwić i staramy się też cieszyć tym, że możemy mieć te problemy i się z nimi zmierzyć.

Choć skoczek nie chciał ujawnić diagnozy żony i poinformować z czym dokładnie mierzy się Marta, przyznał, że lekarze wciąż badają, co dokładnie jej dolega, a szybki powrót do zdrowia kobiety uznali za prawdziwy cud:

Najważniejsze jest to, że serce wróciło do pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne na początku bardzo kiepsko rokowały. To też się zaczęło dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to mówił, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm jest cudem, że to się tak szybko dzieje.

Jednocześnie podkreślił, że lekarze pracują nad tym, by Marta Kubacka mogła bezpiecznie wrócić do domu, a sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła:

Kolejnym ważnym etapem będzie zbadanie, skąd się to wzięło i jak można zapobiec temu, by to się nie powtórzyło, byśmy mogli wrócić razem do domu, do dzieci, ze świadomością, że będzie to bezpieczne.

Nowe informacje w sprawie Marty Kubackiej. To tu trafiła żona polskiego skoczka

Dawid Kubacki na podium Pucharu Świata. Piękny gest Anze Laniska

W trakcie konkursu w Planicy nie zabrakło też wzruszającego momentu – Słoweniec Anze Lanisek, który wyprzedził Kubackiego w wyścigu o Kryształową Kulę zdobył się na wyjątkowy gest i na podium wkroczył z tekturową podobizną Polaka, nie kryjąc łez wzruszenia. O tym wyjątkowym momencie mogliśmy przeczytać na Twitterze profilu Eurosport Polska:

Anże płacze
#skijumpingfamily płacze
Ja płaczę
Ty płaczesz
On/ona/ono płacze
My płaczemy
Oni płaczą

Wzruszający moment i Anże Lanisek, 3. skoczek Pucharu Świata, wnoszący na podium Dawida Kubackiego. Anże, serca całej Polski biją teraz dla Ciebie 😍

Piękny gest?

fot. Twitter: Eurosport_PL