Znany polski projektant mody, Dawid Woliński, był ostatnio gościem w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Tematem przewodnim był program „Top Model”, jednak w pewnym momencie rozmowa zeszła na Michała Piróga.

Wojewódzki zapytał Wolińskiego, dlaczego nie chcieli Joanny Krupy w Top Model. Odpowiedział!

Dawid Woliński uderza w Michała Piróga w podcaście WojewódzkiKędzierski

Wojewódzki w trakcie rozmowy wrócił wspomnieniami do wywiadu dla „Wprost”, w którym Piróg wypowiedział kontrowersyjne zdanie: „Nienawidzę ukrywających się gejów” i podkreślił, że jego zdaniem gej wypowiadający takie słowa „szerzy mentalny faszyzm”. Woliński przyznał mu rację, dodając, że doświadczył ze strony Michała wielu przykrości:

Michał jest osobą wymagającą dużej tolerancji, ale nie dającą jej innym.

W dalszej części wywiadu dodał, że Piróg „bardzo źle reaguje na osoby, które nie są po jego myśli”:

Jak przyszedłem do programu, miałem z nim dużo przygód. Pamiętam słynne wypowiedzi, na które nigdy nie zareagowałem. On wiedział, z kim sypiam, wypowiadał się oficjalnie. I to o wszystkich. Co uznałem finalnie za komplement — że „Dawid jest głupiutki jak Paris Hilton i zawsze musi u mnie błyszczeć kryształek”. Nikt z nas na to nie reagował, bo uważam, że Michał jest osobą, która potrzebuje dużo empatii, a najmniej jej daje z nas wszystkich. Też mam z tym problem.

Projektant wyjawił również, że Michał Piróg „nie przecina się” na planie „Top Model” z praktycznie nikim, a gdy wielokrotnie deklarował swoje odejście z programu, ekipa miała się wcale nie sprzeciwiać:

Produkcja wie, że ja się nie przecinam z Michałem. Czy jest toksyczny? Ma żal do życia, że nie jest tak doceniony i w każdym sezonie od nas odchodzi. Nigdy nie napotkał na opór.

Wątek zakończył sam Wojewódzki, który stwierdził, że Michał Piróg wielokrotnie definiował jego życie prywatne, bawiąc się „w analizy społeczno-kulturowe jego związków”.

Wykluczył tym siebie jako przewodnika i wzorzec dla młodych ludzi – podsumował.

Dawid Woliński o chirurgii plastycznej wśród młodych i programie „Top Model”

pasekkozak

scena z: Dawid Woliński, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dawid Woliński

Dawid Woliński

scena z: Michał Piróg, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Michał Piróg, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Michał Piróg, SK:, , fot. AKPA

scena z: Michał Piróg, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA