Doda wiele razy powtarzała, że nie chce mieć dzieci. Pierwszy raz powiedziała to publicznie w gazecie „Wprost”, kiedy jeszcze była związana z Emilem Stępniem: „To nie tak, że nie lubię dzieci, po prostu nie czuję, że spełnię się jako matka. Nie mam instynktu macierzyńskiego i się tego nie wstydzę” – wyznała.

Doda o tym, dlaczego nie chce mieć dziecka podbija internet. Ludzie biją jej brawa

Doda o dzieciach i ich wychowywaniu

Potem w podcaście „Imponderabilia” Karola Paciorka stwierdziła, że dziecko musi być chciane i kochane, a nie efektem presji. Mimo że sama nie jest mamą, zauważa ogromny problem w obecnym wychowywaniu.

Doda po raz pierwszy pokazała się z noworodkiem. Fani: „Ile ciepła w Twoim spojrzeniu”

Rabczewska w rozmowie z Przemkiem Górczykiem zaczęła od tego, że wielu dzieci nie pochodzi ze szczęśliwych rodzin, co było efektem „rodzenia dzieci z przymusu”.

„Nigdy nie napisała piosenki, z którą kobiety mogłyby się utożsamić z tymi, którzy nie chcą być matkami. I nie dlatego, żeby rozwijały bardziej siebie, czy inwestowały w swoje torebki, tylko nie czują tego, nie mają tego instynktu macierzyńskiego, z odpowiedzialności, że nie mogą dać dziecku miłości –  i napisałam taki utwór. Pisząc go, uzmysłowiła skąd też w ludziach taka frustracja i złość. Większość moich znajomych, kiedy opowiadam im o relacji z moimi rodzicami, którzy faktycznie bardzo mnie kochają i bardzo mnie chwalili, ale też były sytuacja, za które byłam też goniona. Nie mam ani jednego znajomego i partnera, który poczułby to samo. Nieszczęśliwe dzieci później bardzo rzadko mogą wydobyć w sobie to szczęście w dorosłym życiu i ta pewność siebie czasami kuleje. Nienawidzą ludzi, którzy tą pewność siebie mają” – tłumaczy.

Następnie zauważa problem z pokazywaniu dzieci w mediach społecznościowych:

To jest pożywka dla pedofili i nawet ludzie nie zdają sobie sprawy, ile ludzie robi sobie dobrze pod zdjęcia biegających nago dzieci. Druga sprawa, to że nie możesz za dzieciaka zadecydować… ja byłabym tak wku*** jakby się okazało, że moja mama, ciesząc się moim pierwszy zębem, czy powiedzeniem mama wszystko nagrywa i wrzuca do sieci. Od pierwszego dnia jestem w jakimś „Truman show”, to bym chyba później pozwała pod koniec – wyznaje.

Doda w końcu to powiedziała: Nie chcę mieć dzieci

Dostało się też gwiazdom, które chętnie nawet zarabiają na swoich dzieciach: „Ok są ludzie wychowywani w rodzinach celebrytów i być może sami będą celebrytami, ale może też nigdy nie chcieli być. Powinna być jakaś ustawa, która tego zabrania” – stwierdza.

A dwa, rodzice powinni zająć się dziećmi, które powołali do życia, a cały czas siedzisz i nagrywasz telefonem. Dzieciak widzi ciebie i telefon, matka się nie śmieje, jak coś zrobić, tylko pierwsze bierze telefon i mówisz „jaka ja jestem z niego dumna”. Ja jesteś z niego dumna, to odłóż ten telefon i o nim zapomnij – uważa Doda.

Facebook: Doda

Doda, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Doda, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA