Doda trafiła do policyjnego aresztu. Rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Warszawie wystosował pismo, w którym wyjaśnia okoliczności zatrzymania gwiazdy:

Mogę potwierdzić, iż dzisiaj na polecenie prokuratury zatrzymana została Dorota R. Zatrzymanie dotyczy sprawy prowadzonej wcześniej w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Mokotów, a obecnie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Chodzi o sprawę przeciwko m. in. Emilowi S., Jackowi M. podejrzanym o nakłanianie innych ustalonych w sprawie osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych tj. o czyn z art. 191 paragraf a kk.

Tak wygląda ręka Dody po usunięciu dużego tatuażu (ZDJĘCIA)

Dzisiaj z udziałem zatrzymanej Doroty R. będą wykonywane czynności związane z ogłoszeniem zarzutów. Więcej informacji będę mógł udzielić po zakończeniu czynności – brzmi oświadczenie.

Zatrzymanie Dody ma związek z opisaną wiosną tego roku sprawą, w którą zamieszani byli właśnie Dorota R. i Emil S. Według informatorów gazety para miała nawiązać współpracę z gangsterami, którzy żądali od Emila Haidara zapłaty. Doda i Emil S. zdementowali te doniesienia nazywając je pomówieniem.
Tymczasem na początku września Emil S. został zatrzymany pod zarzutem nękania Haidara.

W czasie przeszukania w jego domu znaleziono 3 gramy kokainy. 7 września postawiono mu zarzuty, Emil S. przebywa na wolności, ponieważ wpłacił 100 tys. zł kaucji.