Doda (36 l.) wrzuciła na swój Instagram zdjęcia w topie i szortach. Figura piosenkarki wywołała masę komentarzy ze strony jej fanek. Mnóstwo kobiet chce wiedzieć, jak Dorocie udaje się utrzymać świetną figurę.

Doda – waga, wzrost

TYLKO U NAS: Co Doda je na śniadanie? Czy gotuje mężowi? Wywiad z cyklu DIETY GWIAZD

Doda zdradziła, że przy wzroście 168 cm waży 52-53 kg. Wokalistka podkreśliła przy tym, że nigdy wcześniej nie była tak zgrabna i smukła, jak teraz, chociaż wcale nie ćwiczy więcej. Zdaniem Dody podstawą pięknej figury jest zdrowa dieta:

Ponieważ na 10 wiadomości od Was połowa dotyczy pytań o to co jem i jak ćwiczę to mam nadzieje ze poniższa odpowiedź będzie zadawalająca – pisze Doda na Instagramie.

Czytaj też: Doda rozpływa się nad Giulio Berruti, Włochem, który zagra w Dziewczynach z Dubaju

Najpierw Garść faktów: Mój ojciec jest olimpijczykiem i był moim trenerem więc uprawiam sport od dziecka, przez jakiś czas nawet Wyczynowo, byłam medalistą mistrzostw w biegu na 100 m i skoków Dal.skończyłam szkole sportową i zdrowy Tryb życia mam wpojony od małego. Kiedy wchodziłam w wiek dojrzewania, a moje rówieśniczki miały typowy na ten okres czasu szczupłe nogi i ręce, ja miałam ostro już zarysowy biceps i trójgłowy;) I choć czasy się zmieniły, a dzisiejsza młodzież od jedzenia nafaszerowanego sterydami i cukrem już nie przypomina tej którą ja pamiętam o co najmniej 2 rozmiary, to jedno pozostało ciągle to samo: Sport w moim życiu zawsze był na drugim miejscu po muzyce – podkreśla Doda.

Doda – dieta

Piosenkarka mówi, że wcale nie ćwiczy więcej, niż kiedyś:

Czy kiedykolwiek byłam tak smukła i zgrabna jak teraz? Nie. Czy ćwiczę więcej. Nie. Szczerze mówiąc to nawet mniej bo podczas planu filmowego raz w tygodniu przez godzinę. Kluczem do szczupłej sylwetki jest DIETA. Choć ja to nazywam stylem życia. Cukru nie jem od 15 lat, nabiału od ponad 6.Moja sylwetka na przełomie dekady zmieniała się wielokrotnie i choć zawsze byłam wysportowana to nigdy nie byłam tak zadowolona z niej jak teraz. Samodyscyplina ,higiena życia , wysiłek ,konsekwecja to jest coś co ja PO PROSTU LUBIĘ. Mi nie daje satysfakcji kiedy zjem fastfood , mi daje satysfakcję kiedy tego nie zrobię. Taka już jestem. I nie, nie czuje żadnych wyrzeczeń ,jedyne co czuje to dumę – pisze Doda na Instagramie.

Zobacz też: Wiemy, co dolega Dodzie. Lekarze zdiagnozowali przyczynę pisku w uszach

Rabczewska – Stępień dodaje, że od dawna niemal w ogóle nie pije alkoholu:

Jem systematycznie, wartościowe produkty, zbilansowane posiłki. Sen i jedzenie jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZE! Po przeanalizowaniu wszystkiego uważam że największą rolę w tym odegrało OGRANICZENIE DO MINIMUM od 3 lat alkoholu oraz mięsa( ryby jem). Co oznacza minimum dla mnie?spotkanie ze znajomymi na wino raz na trzy miesiące. Sorry Not sorry.Mój organizm odmłodniał fizycznie i psychicznie ,widzę zmiany gołym okiem i czuję się rewelacyjnie. Szczególnie młodych ludzi namawiam do ograniczenia alkoholu: kobietom zabiera urodę ,starzeją się szybciej.Zabawa zabawą ( starej rockendrolówie tłumaczyć nie trzeba 🙃)ale pamiętajcie…czym skorupka za młodu nasiąknie…- kończy Doda.

Fanki Doroty zadają jej mnóstwo pytań na temat diety i stylu życia.

Zobacz też: Doda wspomina swój TAJEMNICZY ślub: „Ja jak dinozaur nie mogę podnieść tych rąk”

Co Pani proponuje jeść na śniadanie? – pyta jedna z internautek.

Jajka w każdej postaci, bezglutenowe granole, kaszę jaglana na słodko lub na wytrawnie, owsianki na mleku roślinnym, tosty z chleba z ziaren ,ludzie kochani jest milion opcji 💁‍♀️ – odpowiada Dorota.

Inna fanka chce wiedzieć, czym Doda zastępuje cukier:

Owoce – dziś zjadłam Agrest, porzeczki i Poziomki i gorzką czekoladę slodzona ksylitolem😈 – pisze piosenkarka.

Doda a czym zastepujesz chleb bo ja mam straszny z nim problem? Jem ciemny ale ani za mna ani przede mna 😃 – pyta kolejna fanka.

Jem chleb z samych ziaren – odpowiada Doda.

Zdaniem Doroty unikanie cukru jest podstawową rzeczą w zdrowej diecie:

Moi rodzice po chorobach nowotworowych całkowicie zrezygnowali z cukru który zakwasza organizm co jak wiemy prowadzi do wytwarzania nowotworów.Zrezygnowali również za moją namową z laktozy mimo iż są 70 latkami. czują się bardzo dobrze – pisze Rabczewska.

Fani pytają też Dodę, jak poradziła sobie z bólami kręgosłupa, na które kiedyś często się skrażyła:

Moje ćwiczenia wyeliminowały ból ponieważ silny gorset mięśniowy trzyma kręgosłup w ryzach – pisze Doda.

 

View this post on Instagram

Ponieważ na 10 wiadomości od Was ,połowa dotyczy pytań o to co jem i jak ćwiczę to mam nadzieje ze poniższa odpowiedź będzie zadawalająca.Najpierw Garść faktów: Mój ojciec jest olimpijczykiem i był moim trenerem więc uprawiam sport od dziecka, przez jakiś czas nawet Wyczynowo, byłam medalistą mistrzostw w biegu na 100 m i skoków Dal.skończyłam szkole sportową i zdrowy Tryb życia mam wpojony od małego. Kiedy wchodziłam w wiek dojrzewania,A moje rówieśniczki miały typowy na ten okres czasu szczupłe nogi i ręce, Ja miałam ostro już zarysowy biceps i trójgłowy;)I choć czasy się zmieniły,a dzisiejsza młodzież od jedzenia nafaszerowanego sterydami i cukrem już nie przypomina tej którą ja pamiętam o co najmniej 2 rozmiary, to jedno pozostało ciągle to samo: Sport w moim życiu zawsze był na drugim miejscu po muzyce. Czy kiedykolwiek byłam tak smukła i zgrabna jak teraz? Nie. Czy ćwiczę więcej. Nie. Szczerze mówiąc to nawet mniej bo podczas planu filmowego raz w tygodniu przez godzinę.Kluczem do szczupłej sylwetki jest DIETA. Choć ja to nazywam stylem życia. Cukru nie jem od 15 lat, nabiału od ponad 6.Moja sylwetka na przełomie dekady zmieniała się wielokrotnie i choć zawsze byłam wysportowana to nigdy nie byłam tak zadowolona z niej jak teraz. Samodyscyplina ,higiena życia , wysiłek ,konsekwecja to jest coś co ja PO PROSTU LUBIĘ. Mi nie daje satysfakcji kiedy zjem fastfood , mi daje satysfakcję kiedy tego nie zrobię. Taka już jestem. I nie, nie czuje żadnych wyrzeczeń ,jedyne co czuje to dumę. Jem systematycznie, wartościowe produkty, zbilansowane posiłki. Sen i jedzenie jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZE! Po przeanalizowaniu wszystkiego uważam że największą rolę w tym odegrało OGRANICZENIE DO MINIMUM od 3 lat alkoholu oraz mięsa( ryby jem). Co oznacza minimum dla mnie?spotkanie ze znajomymi na wino raz na trzy miesiące. Sorry Not sorry.Mój organizm odmłodniał fizycznie i psychicznie ,widzę zmiany gołym okiem i czuję się rewelacyjnie. Szczególnie młodych ludzi namawiam do ograniczenia alkoholu: kobietom zabiera urodę ,starzeją się szybciej.Zabawa zabawą ( starej rockendrolówie tłumaczyć nie trzeba 🙃)ale pamiętajcie…czym skorupka za młodu nasiąknie…

A post shared by LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) on

scena z: Doda, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Doda, Dorota Rabczewska, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

scena z: Doda, Dorota Rabczewska, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

scena z: Dorota Rabczewska, SK:, , fot. Niemiec/AKPA