Dorota G. z zarzutami! Jak dowiedział się portal TVPinfo, prezenterce na początku września przedstawiono zarzuty posługiwania się fałszywymi fakturami. Zamieszany jest również jej agent. Doniesienia potwierdził rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Marcin Saduś:

Obie osoby mają w śledztwie status podejrzanych. Były już przesłuchiwane – informuje rzecznik.

Beata K. usłyszała zarzuty. Znane są szczegóły

Dorota G. wystawiała fałszywe faktury?

Dorota G. usłyszała zarzuty za kupno latem 2018 r. pięciu faktur o łącznej wartości – 35 tys. zł brutto (w tym ponad 8 tys. zł podatku VAT). Jak opisuje tvp.info, imprezy odbyły się, ale po stronie pogodynki nie było kosztów z faktur. Plejada skontaktowała się z rzecznikiem prokuratury, Marcinem Sadusiem:

To nie jest tak, że ta pani jest oskarżona. Mogę jedynie powiedzieć, że ta osoba, o której pisze jeden z portali, ma status podejrzanego w śledztwie, które jest w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – wyjaśnia rzecznik.

Dorocie G. grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet do dwóch lat więzienia! Prezenterka TVN-u przed chwilą wydała oświadczenie:

Odnosząc się do doniesień prasowych na temat podejrzeń prokuratury o moim rzekomym uczestnictwie w wyłudzaniu VAT-u na podstawie sfałszowanych faktur, chciałabym publicznie i jednoznacznie oświadczyć, że nie brałam udziału w żadnym oszustwie finansowym. Padłam ofiarą pewnych osób, które wykorzystując moje zaufanie (oraz wielu moich znajomych z branży) i opiekując się prowadzoną przeze mnie działalnością, użyły jej do swoich własnych nagannych czynów (…) – czytamy w oświadczeniu.

Prezenterka jest zamieszkania w tzw. zbrodnię vatowską, której podejrzany jest 48-letni mężczyzna zarządzający agencją eventową.

 Mężczyzna ten jest podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł – pisze TVP Info.

W tej samej sprawie zarzuty usłyszały inne znane osobistości: muzyk Jan B. oraz aktor Tomasz O.

Tomasz O. usłyszał prokuratorskie zarzuty! Może mieć poważne kłopoty

Dorota Gardias Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dorota Gardias Fot. Podlewski/AKPA