15 października cała Polska ruszyła tłumnie na wybory i po raz pierwszy od 1989 roku pobiliśmy rekord frekwencji osiągając zawrotne 74%. Ostatecznie zwyciężyła demokracja i choć PiS wygrał z największym procentem głosów (35,38%) to nie zdobył większości w Sejmie, dzięki czemu nowy rząd stworzy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.

Była żona gwiazdy TVP ujawnia prawdę sprzed 20 lat: „Mówił, że zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć”

Dziennikarze TVP drżą o swoje stołki

Natychmiast oczy Polaków zwróciły się w stronę dziennikarzy Telewizji Polskiej, którym grozi nagła utrata pracy, a wśród zagrożonych nazwisk wymienia się między innymi Danutę Holecką, Annę Popek czy Magdalenę Ogórek.  Ta ostatnia swoją przygodę z TVP rozpoczęła w 2016 roku. Od tamtej pory ma na swoim koncie prowadzenie programów takich jak „W tyle wizji” w TVP Info, „Studio Polska”, „O co chodzi”, „Minęła dwudziesta”, a także „W kontrze” i „Arena poglądów”

Okazuje się, że dziennikarze TVP już szykują się na masowe zwolnienia. Jak dowiedział się Press.pl na podstawie rozmów z pracownikami, liczą, że zwolnienia dotkną tylko ekipę „Wiadomości” i TVP Info.

Magdalena Ogórek OPUSZCZA kraj! Zdradza, czy powodem są zmiany w TVP

Trwają rozmowy nad zmianą umów. Dziennikarze domagają się, żeby zmienić okres wypowiedzenia na jak najdłuższy i nawet przez rok pobieraliby wynagrodzenie mimo wypowiedzenia umowy.

Podobno aneks do umów dostali już: Michał Adamczyk, Magdalena Ogórek, Jacek Łęski, Michał Rachoń oraz Miłosz Kłeczek.

Ci dziennikarze już wkrótce pożegnają się z pracą w TVP?!

Centrum Informacji TVP poinformowało Press.pl, że „nic nie wiedzą, żeby taka sytuacja miała miejsce w ciągu ostatnich dni”. Portal zauważa, że rozmowy nadeszły zaraz po wyborach, a nie przez ostatnie kilka dni.

Magdalena Ogórek, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Michał Rachoń Fot. AKPA

Wiadomości, program informacyjny, , reż., scena z: Michał Adamczyk, SK:, fot. Gałązka/AKPA