Beata Kozidrak 1 września 2021 r. około godziny 19:40 została zatrzymana za kierownicą BMW pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. 4 maja artystka została skazana na karę 50 tysięcy złotych grzywny, wpłatę 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Beata Kozidrak przemówiła do fanów pierwszy raz od miesięcy!

Beata Kozidrak usłyszała wyrok

Łagodny wyrok został uzasadniony przez sąd „dorobkiem artystycznym” Kozidrak, co oburzyło internautów domagających się sprawiedliwości i równego traktowania celebrytów oraz szarych obywateli. Prokuratura Okręgowa także nie zgodziła się z wyrokiem, o czym poinformowała, że „planuje wysłać do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku, a następnie się od niego odwołać”. 

Dziś odbyła się apelacja od wyroku skazującego Beatę Kozidrak w Sądzie Okręgowym. Tym razem sprawą zajął się Wydział Karny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Beata Kozidrak znów ZOSTAŁA BABCIĄ! Jej młodsza córka urodziła swoje pierwsze dziecko

Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Miśkiewicz utrzymał w mocy wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji. Piosenkarka wówczas w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotów została ukarana 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł oraz pięcioletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do tego musi zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Beata Kozidrak WYPROWADZA SIĘ ze swojej 230-metrowej willi! „Z czasem zmieniają się potrzeby”

Mecenas Marcin Mamiński z kancelarii reprezentującej Beatę Kozidrak w rozmowie z „Pudelkiem” przyznał, że jest zadowolony z wyroku:

Mieliśmy nadzieję, że taki wyrok zapadnie. Jesteśmy zadowoleni z tego wyroku, nie składaliśmy apelacji. Dzisiejsze orzeczenie potwierdza wyrok pierwszej instancji, sprawa jest więc zakończona. Po tym orzeczeniu wyrok stał się prawomocny – tłumaczy mecenas wokalistki. 

Beata Kozidrak, Doda, fot. Podlewski/AKPA

Beata Kozidrak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Beata Kozidrak, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA