Edward Miszczak nowym prezesem TVP? Agata Młynarska nie widzi go na tym stanowisku
Już niedługo w Sejmie pojawi się nowy rząd opozycyjny, który zapowiada wielkie zmiany w Telewizji Polskiej. Już podczas kampanii politycy mówili, że trzeba odpolitycznić telewizję publiczną.
Sromotna klęska Edwarda Miszczaka w Polsacie? Dwa nowe programy zmieniają godziny emisji
Edward Miszczak nowym prezesem TVP?
Jak podaje Onet, jest to jeden z priorytetów nowej władzy: “Widziałem ten plan. Proszę mi wierzyć, jest konkretny i będzie skuteczny. TVP padnie w jeden dzień” – powiedział Onetowi jeden z polityków.
W kuluarach mówi się, że to właśnie Edward Miszczak mógłby zostać nowym prezesem TVP po Mateuszu Matyszkowiczu. Medioznawca Wiesław Godzic uważa, że Miszczak świetnie sprawdziłby się na tym stanowisku:
Mówi się o Miszczaku. Był w TVN-ie, teraz jest w Polsacie, ale stosunkowo krótko. To jest bardzo ciekawa postać. Bardzo potrzebna polskiej telewizji. On potrafi szybko reagować i ma genialne wyczucie. Można mu zarzucić, że nigdy nie był prezesem telewizji, ale niewiele osób ma tak duże doświadczenie, jak on – tłumaczy.
Głos zabrała Agata Młynarska, przez lata pracowała jako dziennikarka i prezenterka w TVP. Ona uważa, że potrzebni są profesjonaliści, a zarazem ludzie niezależni:
Jedyne, co mogę doradzić w myśleniu o zmianach w TVP, choć pewnie raczej mało kogo to interesuje, to odcięcie się od starych schematów!!! TVP potrzebuje wybitnej klasy profesjonalistów znających się na zarządzaniu dużymi spółkami, ludzi biznesu i szefów programowych z nową energią, którzy znają się na programmingu, a etyka i moralność nie są im obce.
Ludzi niezależnych i odważnych – stwierdza.
Edward Miszczak zwalnia kolejne wielkie gwiazdy!
Tłumaczy, że trzeba dokładnie przeanalizować, skąd będą pieniądze na zarządzanie telewizją oraz wyrzucić ludzi odpowiedzialnych za manipulacje:
Trzeba zrobić audyt i uczciwie policzyć – ile było, a ile jest?
Skąd będzie kasa? Odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie – co jest dziś celem TVP?
#misja czy #komercja a może jedno i drugie…? Wygnać z korytarzy strach, donosy, kłamstwa, przekręty, chałturę, tandetę, sługusostwo, lizusostwo, kolesiostwo, pieniądze płynące bokiem, zakłamanie, wszechobecną politykę – wylicza Młynarska.
Edward Miszczak zdejmuje z anteny kolejny znany program! Czystkom nie ma końca…
Podsumowuje, że potrzeba nowej energii i ludzi, którzy są gotowi zakasać rękawy oraz potrzeba profesjonalizmu i wzajemnego szacunku. Podkreśla, że wciąż na Woronicza pracują ludzie z pasją i talentem:
W TVP są wciąż wybitni fachowcy, ekipy realizacyjne, ludzie, którzy dla tej firmy zrobili bardzo dużo.
Ruszając z miotłą po Woronicza, trzeba uważać na stare kąty. Tam są najstarsze śmiecie ale można też trafić na diament.



Agata to se może majtki wyprać.