Odkąd Edward Miszczak został dyrektorem programowym Polsatu, w stacji rozpoczęły się prawdziwe czystki. Jednymi z pierwszych decyzji jako szefa stacji było zwolnienie znanych gwiazd, a wśród „ofiar” porządków Miszczaka znaleźli się już między innymi Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski i Krzysztof „Kris” Adamski z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Katarzyna Dowbor z programu „Nasz nowy dom”.

Prócz tego Edward Miszczak (przez internautów coraz częściej nazywany „Edwardem Niszczakiem”) zawiesił kolejny sezon „Tańca z Gwiazdami” oraz przeniósł „Love Island. Wyspa miłości” z głównej anteny do TV4. Następnie z anteny Polsatu zniknął program „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, a na jego miejsce zaproponowano nowy program kulinarny „Para do Gara”.

Nie jest to jednak koniec niespodzianek, ponieważ Miszczak na jesiennej konferencji Polsatu zapowiedział, że w stacji zobaczymy dużo nowości, w tym dwa nowe programy: „The Real Housewives. Żony Warszawy” oraz „Temptation Island Polska”.

Edward Miszczak wpadł na genialny pomysł. Takiego reality show w Polsce jeszcze nie było

Wielka porażka Edwarda Miszczaka w Polsacie? Dwa programy zmieniają godzinę emisji ze względu na słabą oglądalność

Teraz okazuje się, że serwowane przez Polsat nowości i zmiany nie przypadły do gustu widzom, a programy, które miały stać się prawdziwymi hitami, zamiast tego okazały się klapą – jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, pierwszy odcinek programu „The Real Housewives. Żony Warszawy” śledziło 488 tys. widzów, co daje jedyne 4,22% udziału Polsatu w rynku telewizyjnym wśród widzów. Z kolei pierwszy odcinek „Temptation Island Polska” zgromadził 272 tys. osób, czyli 2,50% udziału.

Słaba oglądalność wymusiła na stacji kolejne zmiany i przemeblowanie w ramówce, dlatego od 27 września Polsat zmienia porę nadawania obydwu „hitów” i przenosi je na dwie godziny później. „Żony Warszawy” będzie można oglądać o 22:05, a „Temptation Island Polska” o 23:10. Jednocześnie na ich miejsce, w środowym „prime-time” pojawią się… filmy fabularne, m.in „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”.

Jak podaje portal Shownews.pl, zmiany czekają również „Żony Warszawy”, pod warunkiem, że show doczeka się drugiego sezonu. Jak podaje serwis, producenci nie są zadowoleni z niektórych uczestniczek, które okazały się „mniej charyzmatyczne”:

Trzeba będzie dokonać pewnych zmian w obsadzie, bo nie wszystkie uczestniczki okazały się tak charyzmatyczne, jak wyobrażała to sobie produkcja – miała powiedzieć osoba związana z programem.

Edward Miszczak zdejmuje z anteny kolejny znany program! Czystkom nie ma końca…

pasekkozak pora