TVP zorganizowało  koncert pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, podczas którego artyści zjednoczyli się na scenie, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na kraj objęty wojną. Justyn Steczkowska podczas występu zadeklarowała, że swoje honorarium „odda na dzieci, aby znów mogły bawić się, cieszyć i wrócić do domu”. Słowa piosenkarki zaszokowały widzów, jak i pozostałych wykonawców, ponieważ koncert miał być charytatywny, a to znaczy, że gwiazdy miały wystąpić na scenie non profit. 

Afera po koncercie „Solidarni z Ukrainą”. Justyna Steczkowska: „DZIEWCZYNY JAK MOŻECIE TAK KŁAMAĆ?”

Edyta Górniak odpowiada Justynie Steczkowskiej

Dziennikarze „Super Expressu” zapytali artystów biorących udział w koncercie „Solidarni z Ukrainą”, czy dostali wynagrodzenie od TVP. Maryla Rodowicz odparła: „nawet nie wiem, czy to był koncert za wynagrodzenie i czy ktoś je brał. Dla mnie nie było to ważne” – podkreśliła. Edyta Górniak także zapewnia, że nie pobierała żadnego wynagrodzenia i inni artyści także nie pobierali honorarium.

Wyszłoby na to, że tylko Justyna Steczkowska miała wynagrodzenie za koncert „Solidarni z Ukrainą”? Zdecydowała się odpowiedzieć koleżankom z branży i wytłumaczyć widzom, jak to wyglądało od kulis:

DZIEWCZYNY JAK MOŻECIE TAK KŁAMAĆ? Nie potrafię pojąć, dlaczego zachowała się tak Edyta Górniak i Maryla Rodowicz, które zażądały najwyższego honorarium w koncercie „Solidarni z Ukrainą” oraz Natasza Urbańska, która również otrzymała wynagrodzenie za swój występ.Tego nie da się ukryć, bo są to pieniądze związane z instytucją publiczną i wszystko jest w umowach. Nie zaglądam ludziom do portfela i źle się z tym czuję, że to piszę, ale robię to tylko w celu SAMOOBRONY (…) – tłumaczy.

Edyta Górniak odpowiedziała na słowa Justyny Steczkowskiej. Zapewniła po raz kolejny na swoim InstaStory, że nie pobierała honorarium za ostatni koncert w TVP:

Uprzejmie informuję, iż za udział w koncercie niedzielnym z oczywistych względów nie pobrałam wynagrodzenia. Producent z uprzejmości pokrył wyłącznie koszty mojej ekipy, transportu i hotelu. Nie znam ustaleń pomiędzy artystami i produkcją, wiem jednak, że takie było założenie idei koncertu, iż był on charytatywny – oświadczyła.

Uduchowiona Edyta Górniak poucza Polaków: „Nie powtarzajcie słowa – WOJNA”

Zagroziła Justynie Steczkowskiej pozwem, jeśli dalej będzie sugerować, że wzięła wynagrodzenie na swój występ:

Jeśli jednak pani Steczkowska, broniąc swojego PR’u gotowa jest sugerować mojej osobie kłamstwo, to ja zgłaszam gotowość spotkać się z nią na drodze sądowej – napisała Górniak. 

Fot. Instagram

Srbija nije uvela sankcije Rusiji, imaće gas po povoljnijoj ceni

Justyna Steczkowska Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Edyta Górniak Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Edyta Górniak Fot. Piętka Mieszko/AKPA