Podróżujący oczekujący na pociąg na Dworcu Centralnym w Warszawie mieli szansę być świadkami bardzo niecodziennego i bulwersującego zdarzenia. Wszystko za sprawą czekającej na opóźniony pociąg Rafalali, która postanowiła zrelacjonować swój pobyt na dworcu na InstaStories, kręcąc przy tym wielu przypadkowych przychodniów.

Awantura w centrum handlowym – w roli głównej Rafalala! Jest nagranie

OSTRA KŁÓTNIA Rafalali i Edyty Górniak na Dworcu Centralnym! Padły wyzwiska i oskarżenia

W którymś momencie w kadrze uchwyciła Edytę Górniak, której bardzo nie spodobało się bycie nagrywaną. Mając jednak świadomość, że ma do czynienia z osobą transseksualną, piosenkarka zwróciła się do Rafalali w formie męskiej, co oburzyło tę drugą. Wywiązała się dyskusja:

Jesteś bardzo niegrzeczny – zwróciła uwagę Górniak.

Mówisz do kobiety transseksualnej w formie męskiej – obruszyła się Rafalala.

Wszystko mi jedno. Ja nie widzę płci. Widzę człowieka – wyjaśniła wokalistka.

Ale mi nie jest jedno. Obrażasz mnie – kontynuowała Rafalala.

Wymiana zdań bardzo szybko przerodziła się w słowne przepychanki, a Edyta Górniak zarzucała Rafalali rejestrowanie wizerunku bez jej zgody. Z kolei Rafalala zapewniała, że nagrywała mnóstwo ludzi dookoła i nie miała na celu złapania w swoim nagraniu Edzi. Konflikt znów eskalował i pojawiły się argumenty o nietolerancji:

E. Górniak: Dobrze, pokłóćmy się. Kto kogo bardziej obraził?

Rafalala: Ja nagrałam tu mnóstwo ludzi dookoła.

E. Górniak: Naprawdę? Ale widzisz, ja mam przyjaciół, którzy powiedzieli mi, kto to zrobił…

Rafalala: Chyba to są ludzie tolerancyjni? I bardzo chamscy. Tak jak ty…

Ostatecznie obie panie rozeszły się w swoje strony, a wciąż zbulwersowana Rafalala podsumowała spotkanie z Edytą Górniak słowami:

Niezła z niej k***a sz***a…

IG: sekretny_pamietnik_r

Rafalala zatrzymana za rozbój z użyciem broni

Rafalala i Edyta Górniak przepychają się w internecie. Górniak oskarżona o transfobię

I choć na tym afera mogła się zakończyć, okazało się, że dalsza część konfliktu przeniosła się do internetu. W wiadomości prywatnej Edyta Górniak odpisała Rafalali, że „jeśli szuka tolerancji, to powinna być przykładem dla innych” na co Rafalala obszernie odpowiedziała:

Duży kciuk w dół. Nagrywałam tłok, peron… I przy okazji się załapałaś. Jeśli do transseksualnej kobiety o imieniu Rita mówisz głośno, przy innych osobach w formie męskiej, to jest to jedna z większych form poniżenia i przemoc psychiczna. Nie szukam u Ciebie tolerancji… Bo zakładam, że ją posiadasz. Nauczyłam się przyjmować takie ciosy. Pozdrawiam, Worek Treningowy.

FB: RafalalaRafalala

Górniak odniosła się do całej sytuacji na swoim InstaStories, gdzie udostępniła nagranie, w którym Rafalala obrzuca ją wyzwiskami i posądziła ją o brak klasy:

To dość ciekawy przypadek… Gay community z zasady mają klasę, wrażliwość i intelekt. Wiem, bo znam i kocham wieeelu.

IG: edytagorniak

Niedługo po całym zajściu Rafalala zamieściła wpis na Facebooku, gdzie tłumaczyła się z nagrywania Górniak i oskarżyła piosenkarkę o transfobię:

Jestem zbulwersowana po transfobicznym ataku Edyty Górniak na Dworcu Centralnym. Niestety jedziemy tym samym pendolino do Krakowa. Nagrywałam peron, ludzi, pociągi…pociąg był opóźniony 20 minut i komentowałam to. (relacja na ig sekretny_pamietnik_r). W tłumie nagrałam też Edytę, której szybko ktoś o tym napisał na ig. Podeszła do mnie i reszta na filmie oraz mojej relacji na ig.

Zamieściła również selfie w lustrze z podpisem wymierzonym w Edzię:

Edyto, twój pociąg już dawno odjechał. Pisząc pociąg, mam na myśli kulturę i szacunek do drugiego człowieka.

FB: RafalalaRafalala

Edyta Górniak odpowiada Steczkowskiej: „Zgłaszam gotowość spotkać się z nią na drodze sądowej”

Edyta Górniak zrezygnowała z podróży przez Rafalalę. Została nazwana agresorem

Afera jednak rozdmuchała się dalej, a Edyta Górniak w rozmowie z „Super Expressem” zdradziła, że musiała zrezygnować z podróży, ponieważ…wylosowała miejsce w tym samym przedziale co Rafalala! W rozmowie z tabloidem podsumowała pechowe spotkanie:

Nie spotkała mnie dotąd tak abstrakcyjne sytuacja na dworcu (…). Z życzliwości powiem, że takie przerysowanie w złym guście nie przystoi, ani mężczyźnie, ani kobiecie, ani gejowi. To, że ktoś zmienił płeć, nie oznacza, że zwalnia go to z kurtuazji, życzliwości i normalności wobec innych. Takie zachowanie i taki język komunikacji bardzo źle także wpływa na opinię ludzi na temat całego gay community (…)

Z kolei Rafalala przyznała, że podczas podróży oczekiwała przeprosin od Górniak:

(…) Ja, jadąc tym pociągiem, byłam przekonana, że ta osoba przyjdzie do mnie do pierwszej klasy, ponieważ jechała w drugiej, ja jechałam w pierwszym wagonie i po prostu zwyczajnie powie: poniosło mnie, przepraszam, ktoś mnie podpuścił (…) nie, brnie w swoje nietolerancyjne, chamskie zachowanie, które jeszcze tłumaczy jakąś tandetną filozofią, że dla niej ludzie to ludzie (…). Ona mówi do mnie w formie męskiej, kiedy ja mówię, że dlaczego to robisz, ona ma na to wy*ebane (…). Uważa, że może do mnie podejść i mówić do mnie w formie męskiej, to jest problem tej osoby. Ona dalej czuje się ofiarą, czuje się zaatakowana, chociaż to jest agresor, jak można mieć tak spie*rzone pod kopułą – grzmiała na InstaStories.

Może powinny po prostu spotkać się na Fame MMA?

Edyta Górniak NIE CHCIAŁA wystąpić razem z Dodą! Steczkowska zgodziła się bez mrugnięcia okiem

scena z: Edyta Górniak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Edyta Górniak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Szok! Rafalala NAPADŁA dziewczynkę na ulicy!

Rafalala

scena z: Rafalala, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Rafalala, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

rafalala-02-82