Dramatyczna telenowela z Sebastianem Fabijańskim, Maffashion i Rafalalą zdawała się nie mieć końca i prawdopodobnie ciągnęłaby się dalej, gdyby jej miejsca nie zajęła jeszcze głośniejsza i jeszcze bardziej dramatyczna afera z Joanną Opozdą, Antkiem Królikowskim i jego rodziną. Teraz echa dramatu z Fabijańskim i Maffashion powoli cichną – ona od samego początku konsekwentnie milczała w temacie, on w dość niepokojący sposób pożegnał się ze swoimi fanami na Instagramie i słuch po nim zaginął. Z kolei Rafalala żyje jak gdyby nigdy nic. Teraz, gdy pierwszy bitewny kurz już opadł, głos zabrała ekspertka od PR-u Żaneta Kurczyńska z kanału YouTube „Okiem PR-owca”.

Pogubiliście się w dramie z Fabijańskim, Maffashion i Rafalalą? Przybywamy z pomocą! (INFOGRAFIKA)

Ekspertka od PR Żaneta Kurczyńska analizuję aferę z Maffashion i Sebastianem Fabijańskim. Ucierpiał ich wizerunek?

W rozmowie z Plejadą Żaneta postanowiła skomentować ostatnią głośną aferę Maff, Seby i Rafalali i ocenić jak bardzo ucierpiał na niej ich wizerunek. Choć najbardziej zagrożona mogła czuć się Maffashion, która w dużym stopniu żyje z instagramowych współprac z markami, można bezpiecznie założyć, że najgorszą burzę ma już za sobą i udało jej się wybrnąć, choć jej wizerunek nie został bez szwanku:

Niestety jej wartość rynkowa na chwilę spadnie, ponieważ takie zainteresowanie nie jest jej na rękę. Ma mnóstwo współprac z markami i – wiadomo – czasami jest zainteresowanie pozytywne albo negatywne. W tym przypadku jest to zainteresowanie negatywne, dlatego też ona nie komentuje tej sytuacji i bardzo dobrze robi. Jedyne, do czego postanowiła się odnieść, to wywiad Rafalali. Skandalistka wspomniała o jej synu w dość niemiły sposób. Wtedy Maffashion zamieściła oświadczenie na Instagramie, żeby odczepić się od jej syna. Wydaje mi się, że bardzo dobrze robi. Jeżeli komentuje, to komentuje właśnie sytuację dotyczącą jej syna, że ktoś w ogóle ma śmiałość wypowiadać się w tak obrzydliwy sposób. Reszty nie komentuje, bo to jest jej absolutnie nie na rękę – stwierdziła Żaneta.

Następnie ekspertka przyznała, że dobre zachowanie Julki w obliczu kryzysu niewątpliwie było sprawką doradzających jej osób:

Julia to nie jest pierwsza lepsza influencerka, tylko jest to najbardziej znana influencerka w Polsce. Ma swoją firmę, więc na pewno ma też szereg doradców, którzy dobrze jej radzą. Nie sądzę, żeby przy takiej skali działalności sama decydowała o tym, czy będzie coś komentować, czy nie. Z pewnością ma też dosyć dobrą intuicję. Zresztą jej wizerunek jest bardzo spójny od kilku lat. Dopiero związek z Sebastianem Fabijańskim sprawił, że na jej wizerunku pojawiły się delikatne rysy. Jednak nie przez jej zachowanie, tylko innych osób.

Czy Maff powinna obawiać się też, że znane marki pozrywają z nią kontrakty? Według Żanety Kurczyńskiej taki obrót spraw jest mało prawdopodobny:

Być może były firmy, które zdecydowały się wstrzymać na jakiś czas współpracę. Jeżeli było coś zaplanowane, to stwierdzili, że chwilę poczekają i to byłoby jak najbardziej OK. Negatywne zamieszanie, kwestie prywatne… to nie wszystkim markom się podoba. Widziałam, że w trakcie całej afery na Instagramie Julii pojawiały się posty ze współprac. Myślę, że to wszystko zależy od tego, jakie marka ma podejście. Nie sądzę, żeby jakaś firma zdecydowała się zupełnie zerwać współpracę. Jednak nie Julia wypowiada się na dane tematy, tylko ktoś mówi o niej i to jest różnica.

Autorka kanału „Okiem PR-owca” oceniła, że afera powinna całkowicie wyciszyć się w ciągu 2-3 tygodni. Zaznaczyła jednak, że kluczową kwestią w jej wyciszeniu jest Sebastian Fabijański i brak kolejnych wywiadów z jego strony. To właśnie jego wizerunek ucierpiał dotychczas najbardziej:

Myślę, że to jest kwestia dwóch do trzech tygodni, żeby ta sytuacja ucichła. Chyba że będą kolejne wątki w sprawie. Może Sebastian Fabijański zdecyduje się po raz kolejny wygłosić jakieś oświadczenia. Wdaje mi się, że udzielenie wywiadu nauczyło go, że nie powinien był się na to decydować. Za chwilę znów będzie spokojnie, ale jakoś bardzo to nie wpłynie na wizerunek samej Julii. Na Sebastiana owszem, ale u niego ta sytuacja trwa już od marca. To już mocno wpłynęło na jego wizerunek.

Na koniec ekspertka ponownie zapewniła, że Julia Kuczyńska wyszła z tej afery zwycięsko, zarówno pod kątem wizerunku jak i swoich finansów:

Nie, absolutnie Maffashion nie odczuje tej afery finansowo. Julia już wychodzi zwycięsko na tym sporze przez to, że nie komentuje tych rewelacji. Nie komentuje tego, co powiedział Sebastian o jej romansie i pokazuje tak naprawdę klasę. To, co zadziało się między nimi prywatnie, powinno pozostać między nimi niezależnie od tego, kto jak się chciał oczyścić. Właśnie to jest coś, co robi Julia. Pozostawia swoje życie prywatne sobie i tego nie komentuje. Niezależnie od tego, kto zawinił w tym związku, to ona wychodzi obronną ręką, bo nie wdaje się w te słowne przepychanki.

Cóż, Joanna Opozda i Antek Królikowski powinni wziąć z niej przykład?

To z nim Maffashion zdradziła Fabijańskiego? Chłopak zabrał głos

Sebastian Fabijański wydał kolejne oświadczenie. Wiedział o romansie Maffashion!

IG: sebastian.fabijanski.official/maffashion_official

Maffashion ma DOŚĆ afery z Fabijańśkim i Rafalalą

IG: maffashion_official

Rafalala komentuje wywiad z Sebastianem Fabijańskim i oskarża Maffashion

Rafalala, Sebastian Fabijański fot. AKPA/Pudelek

scena z: Maffashion, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maffashion, SK:, , fot. Podlewski/AKPA