Na początku maja media obiegła wieść o zwolnieniu Katarzyny Dowbor z programu „Nasz nowy dom”. Dziennikarka za pośrednictwem Instagrama przekazała osobiście fanom, że rozstaje się z programem i podkreśliła, że nie jest to jej decyzja. Szybko okazało się, że na jej miejsce jest już nowa kandydatka. Choć początkowo krążyły plotki, że Katarzynę Dowbor zastąpi Izabela Janachowska, Katarzyna Cichopek lub Katarzyna Jaroszyńska, ostatecznie wybór padł na… Elżbietę Romanowską znaną z „Rancza” i seriali Polsatu.

Ela Romanowska już na planie programu „Nasz nowy dom” (ZDJĘCIA)

Ela Romanowska o debiucie w „Nasz nowy dom”, porównywaniu do Katarzyny Dowbor i stawianiu domów w kilka dni

Zdjęcia do nowego sezonu programu ruszyły już w maju, a we wrześniu będziemy mieli okazję sprawdzić, czy Ela poradziła sobie w nowej roli. Tymczasem gwiazda pojawiła się na jesiennej ramówce Polsatu, gdzie zamieniła kilka zdań z reporterem Kozaczka. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o jej wielki debiut. Już na wstępie Elżbieta zdradziła nam, w jaki sposób otrzymała rolę:

Nie nazwałabym tego rolą. Po prostu powierzono mi zadanie i ja byłam bardzo podekscytowana, byłam też troszkę przerażona, ale też ciekawa jak to wszystko się potoczy i jak to wszystko też wygląda od tej drugiej strony. Myślę, że nikt by nie powierzył nikomu tak po prostu, ot tak na ładne oczy, no bo to jest za duża odpowiedzialność, natomiast na początku absolutnie nie wiedziałam w ogóle o co chodzi. Dopiero jak już się okazało, że taka jest decyzja i że pani Katarzyna odchodzi, dopiero później dostałam informację: „Zapraszamy do ekipy”.

Romanowska odpowiedziała też, czy miała obawy w związku z powierzonym jej zadaniem:

Myślę, że każdy by miał zdrowo myślący człowiek. Zaryzykowałam trochę i myślę, że tak samo zaryzykowały władze Polsatu powierzając mi to zadanie. Czas pokaże, czy to była słuszna decyzja.

Zapytaliśmy Elżbietę czy boi się porównań do Katarzyny Dowbor, którą przyszło jej zastąpić. Aktorka przyznała, że nie da się tego uniknąć, dlatego zamierza po prostu „robić swoje”:

One będą. One będą i to nie ma znaczenia, czy to będę ja czy byłby ktoś inny. One były i będą na pewno, mi pozostaje tylko robić swoje.

Na koniec zdradziła nam sekret, stojący za remontowaniem i stawianiem od zera domów w zaledwie kilka dni:

Pamiętajmy, że jak my prywatnie robimy remonty, to na budowie są powiedzmy 3-4 osoby. A tu jest 20-30, więc tych sił roboczych jest dużo, dużo więcej. Nasze ekipy nie pracują po osiem godzin, po siedem godzin, tylko one pracują po czternaście, szesnaście jak jest taka potrzeba.

Ela Romanowska zastąpi Katarzynę Dowbor. Tymczasem przypominamy jak wyglądała kiedyś!

pasekkozak