Ellen Page znana z filmów takich jak „Juno”, „Incepcja” czy „The Umbrella Academy” wystosowała otwarty list, który zamieściła w mediach społecznościowych i poinformowała, że jest osobą transpłciową. Zdradziła, jak należy się do niej zwracać. To nie pierwsze tak odważne zachowanie ze strony Page.

Siostrzenica Jennifer Lopez zmieniła PŁEĆ. Piosenkarka nagrała emocjonalne wideo

Ellen Page wyznała, że jest osobą transpłciową!

W 2014 roku Ellen Page wyjawiła, że jest lesbijką, a cztery lata później wzięła ślub z tancerką i choreografką, Emmą Portner. Teraz podzieliła się kolejną ważną informacją ze swojego życia. Ellen chce, by teraz nazywać ją Elliot.

Chciałbym podzielić się z Wami tym, że jestem osobą transpłciową. Zaimki, którymi teraz się posługuję to on/oni i nazywam się Elliot. Pisząc to, czuję się szczęśliwy, że dotarłem do tego miejsca w życiu – zaczyna się wpis.

W dalszej części Elliot dziękuje bliskim za wsparcie i pisze o tym, jak bardzo teraz jest szczęśliwy.

Czuję ogromną wdzięczność za niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej. Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe to uczucie, gdy wreszcie kocham to, kim jestem na tyle, by podążać za samym sobą. Inspirowało mnie tak wiele osób ze społeczności trans. Dziękuję za waszą odwagę, hojność i nieustanną pracę celem uczynienia tego świata miejscem bardziej sprzyjającym i pełnym współczucia. Ze swojej strony oferuję wszelkie możliwe wsparcie i dalsze dążenie do kochającego i równego społeczeństwa. (…) Uwielbiam to, że jestem trans. I kocham to, że jestem nieheteronormatywny. Im bardziej obejmuję umysłem to, kim jestem, tym bardziej moje serce rośnie – czytamy.

Elliot w swoim wpisie zwrócił się także do innych osób transpłciowych. Wyznał, że jego liczy, że jego wyznanie pomoże niektórym osobom i sprawi, że świat będzie lepszy.

Do wszystkich osób transpłciowych, które na co dzień zmagają się z brakiem akceptacji, nienawiścią, znęcaniem się i groźbami przemocy: Widzę Was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze. Osoby trans, nieheteronormatywne i niebinarne są darem dla tego świata. Proszę również o cierpliwość, prywatność i dołączenie do mnie w żarliwym wspieraniu osób trans każdego dnia. Istnienie Elliota jest darem samo w sobie. Tak bardzo cię kocham -czytamy we wpisie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @elliotpage


ZOBACZ TEŻ:

Valentina Sampaio będzie pierwszą transpłciową modelką Victoria’s Secret

Amanda Lepore na imprezie Moschino dla H&M – miała 17 lat, gdy zmieniła płeć

Ellen Page i Emma Portner na ściance

Ellen Page, Emma Portner/fot. FORUM

Ellen Page na premierze filmowej

Ellen Page/fot. FORUM

Ellen Page na ściance

Ellen Page/fot. FORUM