Elliot Page (36 l.), nominowany do Oscara transpłciowy aktor udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie bez koszulki, odsłaniając blizny po operacji usunięcia piersi.

Elliot Page w swojej pierwszej kampanii reklamowej

Wygrzewanie się na słońcu jest teraz tak zajebi**** przyjemne, że nigdy nie sądziłem, że będę mógł doświadczyć takiej radości, jaką odczuwam w swoim ciele. Jestem bardzo wdzięczna za to, na co pozwoliła mi afirmacja płci i nie mogę się doczekać, aby wkrótce podzielić się większą częścią mojej podróży, wyznał Elliot Page.

Elliotowi Page’owi zapłacono ok. 3 milionów dolarów za napisanie 288-stronicowej autobiografii „Pageboy: A Memoir”, którą wydawnictwo Flatiron Books wypuszcza do sprzedaży 6. czerwca.

Elliot Page o „nowym” ciele

Elliot Page wcześniej ujawnił się jako lesbijka w 2014 roku podczas przemówienia na konferencji Human Rights Campaign „Time to Thrive” w Las Vegas. Zaś w 2020 roku potwierdził swoją płeć, mimo że „czuł się jak chłopiec” już w wieku 9 lat.

Pierwsze zdjęcie Elliota Page’a bez koszulki

Osoby transpłciowe stają w obliczu coraz częstszych ataków, od przemocy fizycznej po zakaz korzystania z opieki zdrowotnej, a nasze człowieczeństwo jest regularnie „debatowane” w mediach, napisał Elliot Page.