Miliarder technologiczny Elon Musk w niedzielę wieczorem przyleciał do Polski, żeby zobaczyć m.in. Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jednak wizyta jest nie bez powodu… jesienią został oskarżony o antysemityzm po tym, jak zgodził się z anonimowym użytkownikiem platformy X, który twierdził, że społeczności żydowskie promują „nienawiść przeciwko białym” i odpowiadają za sprowadzanie „hord mniejszości, które zalewają kraj”.

Wybitni przywódcy żydowscy wezwali Elona Muska, aby na własne oczy zobaczył jedno z najbardziej symbolicznych miejsc Holokaustu. Następnie weźmie udział w konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Żydów (EJA) w Krakowie.

Elon Musk w Polsce. Zdjęcia z wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Kim jest Elon Musk?

Elon Musk jest współzałożycielem przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink, czy The Boring Company. Firma SpaceX wyprodukowała bezzałogowe statki kosmiczne Dragon, które dostarczają zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Poza tym pracuje nad programem Starship, który będzie odpowiadał za loty międzyplanetarne oraz orbitalne loty kosmiczne.

Z kolei Tesla zajmuje się produkcją pojazdów elektrycznych, a Neuralink tworzy wszczepialne interfejsy mózg-komputer, które chce wykorzystać do leczenia chorób neurologicznych. W ubiegłym roku zaczęli szukać ludzi do badań klinicznych na ludziach.

Elon Musk także pozwał Grimes!

Elon Musk jest królem technologicznym, ale także chętnie obraca się w branży rozrywkowej. Nic więc dziwnego, że media chętnie rozpisują się o jego życiu osobistym. Nie da się ukryć, że miliarder jest bardzo ciekawą, a zarazem tajemniczą postacią na świecie, dlatego też wzbudza ogromne emocje.

Potentant technologiczny zaskakuje wielu swoim podejściem do życia. Na przykład kilka lat temu ogłosił, że zamierza sprzedać wszystkie swoje nieruchomości, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy na kolonizację Marsa. Sprzedał m.in. 300-metrową posiadłości Brentwood w Los Angeles, którą kupił za 3 mln i 694 tys. dol.

Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Fot. REALTOR / Planet / Forum

Podobno nie ma już żadnych nieruchomosci. Jak tłumaczył, wiążą się one z licznymi obowiązkami, na które nie ma czasu. Chce skupić się głównie na wysłaniu ludzi na Marsa.

Elon Musk groził, że podpali studia filmowe Warner Bros. A wszystko przez Amber Heard

W 2022 r. Elon Musk w rozmowie z szefem organizatorów konferencji TED miliarder przyznał, że nie ma nawet własnego mieszkania. Media spekulują, że nawet dom modułowy być może już został sprzedany.

W tej chwili nie mam nawet własnego mieszkania. Dosłownie nocuję u przyjaciół. Jeśli podróżuję do Bay Area, gdzie przebywa większość inżynierów Tesli, to w zasadzie korzystam z wolnych sypialni moich przyjaciół – mówił Elon Musk w rozmowie z szefem organizatorów konferencji TED.

Jego przyjaciele twierdzą, że jest bardzo oszczędną osobą, nawet jego była dziewczyna Grimes wyznała w rozmowie z „Vanity Fair”, że nie chciał kupić nowego materaca, kiedy w starym zrobiła się dziura.

Podobno Musk obecnie mieszka w 35-metrowym domu modułowym w Boca Chica w południowym Teksasie.

Fot.  ANDREW KELLY / Reuters / Forum

Fot. Dave Bedrosian / Zuma Press / Forum

Elon Musk i Grimes na ściance

Elon Musk i Grimes/fot. Forum

Elon Musk i Grimes w drodze

Elon Musk i Grimes/fot. Forum