Coraz większe emocje towarzyszą medialnemu rozgłosowi wokół Elona Muska i Grimes, znanej również jako Claire Boucher, po ogłoszeniu, że rozpoczęli oni spór o prawa rodzicielskie nad swoimi trójką dziećmi. Co ciekawe, okazuje się, że Elon Musk podjął pierwszy krok w tym sporze, zanim to zrobiła Grimes.

Elon Musk walczy o dzieci z Grimes

Elon Musk, założyciel Tesli i SpaceX oraz właściciel X (dawniej Twitter), złożył pozew w sądzie w stanie Teksas, w którym domaga się uzyskania statusu prawnego rodzica nad swoimi dziećmi: synami X Æ A-Xii w wieku 3 lat i rocznego Tau Techno Mechanicus oraz córką Exa Dark Sideræl, która również ma rok. W dokumencie sądowym Musk twierdzi, że od narodzin każdego z dzieci zajmował się nimi na co dzień i że opieka nad nimi miała miejsce przez co najmniej „sześć kolejnych miesięcy” w Teksasie, gdzie on sam mieszka na stałe.

Marc Zuckerberg i Elon Musk będą walczyć w Koloseum?!

Warto zaznaczyć, że Elon Musk oskarża Grimes o próbę uniknięcia jurysdykcji sądu w Teksasie, twierdząc, że Grimes niedawno ogłosiła, że nie jest już mieszkańcem tego stanu, mimo że rzekomo mieszkali razem ze swoimi dziećmi w tym samym domu od maja do lipca tego roku. Musk stara się również o ustanowienie pisemnej umowy z kanadyjską piosenkarką dotyczącej opieki nad dziećmi oraz dostępu do nich.

Jednakże Musk podkreśla, że jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, chciałby, aby sąd w Teksasie wydał decyzję w sprawie tych kwestii, ale preferuje mediację przed przystąpieniem do procesu sądowego.

Była żona Elona Muska zaręczyła się z TYM dziecięcym aktorem z „Love Actually”

Należy również wspomnieć, że Grimes złożyła własny pozew w Kalifornii, w którym wniosła o fizyczną opiekę nad dziećmi oraz o nakaz ochrony, który uniemożliwiłby zarówno jej, jak i Muskowi, przenoszenie dzieci poza granice Kalifornii. Elon Musk i Grimes zaczęli się spotykać w 2018 roku i mają razem troje dzieci. Rozstali się w marcu 2022 roku, ale pozostają zaangażowani w życie swoich dzieci. Obecna sytuacja wydaje się być skomplikowana, z postępowaniami prawnymi prowadzonymi zarówno w Teksasie, jak i Kalifornii.

 Forum

Forum