Elżbieta II jest najdłużej panującą głową państwa na świecie. Nic więc dziwnego, że monarchini może poszczycić się pokaźną gromadką wnucząt i prawnucząt. Teraz to tego grona dołączyło najmłodsze dziecko Zary Tindall, córki księżniczki Anny.

Umęczona Pippa Middleton opuściła szpital. PIERWSZE ZDJĘCIA po

Królowa Elżbieta – prawnuki

Królowa nie zawsze radzi sobie z rodzinnymi zawiłościami, czego dowodem była wpadka zaliczona przy okazji urodzin księcia Ludwika, którego w oficjalnym poście na Twitterze określono mianem siódmego prawnuka królowej – w rzeczywistości jest on szósty spośród dziesięciorga prawnucząt Elżbiety II: Jerzego, Karoliny, Ludwika, Savannah, Isli, Mii, Leny,  Archiego, Augusta i najmłodszego członka rodziny.

 

Jako córka księżniczki Anny zajmuje 18. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, jednak zgodnie z wolą rodziców nie nosi tytułu szlacheckiego. Zara Tindall jest już matką dwóch dziewczynek: Mii (7 l.) i Leny ( 3 l.). W 2016 roku wnuczka królowej Elżbiety poinformowała o ciąży, jednak ta skończyła się poronieniem. Ostatnią ciążę para ogłosiła pod koniec ubiegłego roku. Mąż Zary, Mike Tindall nie ukrywał, że jako ojciec dwóch córek marzy o synu.

To KONIEC księcia! Królowa Elżbieta II podjęła ostateczną decyzję

Ostatecznie dziecko przyszło na świat 21 marca 2021 roku. Zdrowy chłopiec, ważący 3,75 kg, otrzymał imiona Lucas Philipp. Poród jednak nie obył się bez niespodzianek.

SZOK! Królowa Elżbieta II zawsze podróżuje z tą rzeczą. Będziesz zaskoczony co to takiego!

Okazuje się, że akcja porodowa rozpoczęła się w domu i nie było już czasu, aby jechać do szpitala. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności położnej udało się dotrzeć na miejsce i bezpiecznie przyjąć poród.

 

Królowa Elżbieta

Fot.Forum/REUTERS

Zara Tindall z mężem, fot. Reuters / Forum

Zara Tindall urodziła dziecko, fot. Forum