w sobotę 13 maja 2023 odbył się finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Zwyciężczynią została reprezentująca Szwecję Loreen z piosenką „Tattoo”. Jednocześnie choć piosenkarka była faworytką jury, którzy w swoim głosowaniu uplasowali ją na pierwszym miejscu, nie była ona ulubienicą widzów – po przeliczeniu punktów za televoting okazało się, że większością głosów widzów wygrał reprezentant Finlandii.

Blanka komentuje wynik Eurowizji. Mówi o historycznym sukcesie dla Polski!

Internauci komentują zwycięstwo Loreen na Eurowizji. Dopatrują się spisku i plagiatu

Nic więc dziwnego, że tuż po finale rozpętała się prawdziwa burza, a w sieci pojawiły się komentarze krytykujące zwycięstwo Szwedki. Niezadowoleni internauci rozpoczęli też śledztwo, w którym wywęszyli spisek wokół wygranej Loreen – jak udało się ustalić, w przyszłym roku Szwecja będzie świętować wyjątkowy jubileusz: w 2024 roku minie 50 lat od zwycięstwa ABBY na Eurowizji. W ten sposób jubileusz pokryje się z organizowaną przez Szwecję Eurowizją:

Loreen wygrywa Eurowizję, żeby Szwecja mogła przeprowadzić konkurs w 50-lecie zwycięstwa ABBY. Podejrzane – czytamy opinie fanów w komentarzach na oficjalnym profilu konkursu Eurowizji w mediach społecznościowych.

Niezadowoleni internauci wytykają również Szwecji, że po raz kolejny wystawiła do konkursu Loreen, która z piosenką „Euphoria” wygrała Eurowizję w 2012 roku.

Teraz w stronę utalentowanej Szwedki wymierzono kolejne oskarżenia – internauci dopatrzyli się uderzających podobieństw między jej piosenką „Tattoo” a utworami innych artystów. W utworze mają się rzekomo przebijać fragmenty piosenki „V plenu” pochodzącej z repretuaru ukraińskiej piosenkarki Miki Newton, w refrenie dopatrzono się podobieństw do hitu ABBY „The Winner Takes It All”, a początek piosenki miałby być plagiatem utworu „Flying Free” grupy muzycznej Pont Aeri.

Jak dotąd Loreen nie odniosła się do krążących wokół niej oskarżeń.

Loreen ze Szwecji wygrała Eurowizję (FOTO+VIDEO)

pasekkozak