Festiwal Filmowy w Gdyni trwa już od poniedziałku. Na czerwonym dywanie pojawiły się największe gwiazdy polskiego filmu. Nie obyło się bez skandalu. Wczoraj producent filmu „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego wycofał film z festiwalu. Jak tłumaczy reżyser, nie wyraził zgody na przemontowanie filmu, aby nie został wykorzystany w obecnej kampanii wyborczej.

Z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację o wycofaniu mojego filmu z konkursu głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na wniosek koproducenta filmu TVP SA, skierowany do dyrekcji Festiwalu. Dziwi mnie to tym bardziej, że przedstawiciel TVP SA uczestniczył w selekcji filmów na posiedzeniu komitetu organizacyjnego 9 lipca 2019, głosując za przyjęciem „Solid Gold – oświadczył Jacek Bromski.

OMG! Co się dzieje na festiwalu filmowym w Gdyni. Szyc z partnerką, Figura w ciemnych okularach…(ZDJĘCIA)

Dawid Ogrodnik pojawił się na premierze filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza„, w którym zagrał główną rolę. Dawid wcielił się w postać  bardzo charakterystyczną, słabą, nieradzącą sobie w życiu , a zarazem walczącą o marzenia. „Gazeta Wyborcza” nie bała się napisać, że jak na razie jest to największy faworyt imprezy. Aktor pojawił się na prezentacji filmu w niezbyt eleganckim stroju – w  dżinsach, rockowej kurtce i czapce z daszkiem.

Dawid Ogrodnik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Dawid Ogrodnik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Kożuchowska chyba nikogo nie zdziwi, jak napiszemy, że znowu najlepiej prezentowała się na festiwalu. Miała na sobie białe spodnie z wysokim stanem i żółty sweter. Kożuchowska zagrała w filmie „Proceder” o historii rapera Tomasza Chady.

Małgorzata Kożuchowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Kożuchowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Kożuchowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Do Gdyni przybyła też francuska gwiazda, Berenice Marlohe na promocję filmu Lecha Majewskiego, „Dolina Bogów”.Zobaczymy aktorkę w głównej roli. Zagrała u boku Daniela Craiga w filmie „Skyfall”.

Bérénice Marlohe, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Lech Majewski, Bérénice Marlohe, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Robert Więckiewicz przybył dzień wcześniej na festiwal, aby dopingować swoim kolegom. Świętować będzie jutro podczas pokazu ostatniego filmu Piotra Woźniaka-Staraka, „Ukrywa gra” – jedną z głównych ról zagrał właśnie Robert Więckiewicz.

Kiedy premiera OSTATNIEGO filmu męża Agnieszki Woźniak-Starak?

Robert Więckiewicz, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. AKPA

Krystyna Janda przyjechała do Gdyni na promocję jej ostatniego filmu „Słodki koniec dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. W filmie można zobaczyć aktorkę w charakteryzacji, jakiej jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć.

Krystyna Janda, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Krystyna Janda, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Ewa Minge, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Norbert Rudzik, Paweł Tybora, Marek Żydowicz, Filip Rymsza, Lech Majewski, Ewa Minge, Robert Banasiak, Bérénice Marlohe, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Sylwia Nowak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Sebastian Fabijański, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Philippe Tłokiński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Matysiak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. AKPA

Adam Adamonis z serialu „Przyjaciółki” wcielił się w rolę tancerza w „Tańcu z gwiazdami”. Dlaczego? (WIDEO)