Odkąd nastała kwarantanna, zamknięto kina, teatry i wszystkie insytucje kultury, celebryci i gwiazdy zostali zmuszeni do zamknięcia się w domach. Wiele znanych osób korzysta w tym czasie z dobrodziejstw, jakie daje internet. Na wielu profilach pojawiają się relacje i live’y.

O tej nowej aktywności znanych osób pisze w jednym z ostatnich wpisów na swoim Facebooku Bartek Fetysz.

Najpierw dziennikarz skrótowo pokazuje to, co dzieje się w Polsce w kontekście koronawirusa:

Na świecie Rest at Home (Zostań w domu). W Polsce Rest in Peace (R.I.P. – Spoczywaj w pokoju). Chodź na wybory. A potem od razu w objęcia Jezusa, Pana naszego jedynego. Przekażmy sobie znak pokoju. Baranek Boży nie roznosi bowiem śmiertelnych bakterii, a komunia z łap księdza wręcz odkaża organizm. Wszyscy dają światu na tacę, na walkę z wirusem, jak Lewandowscy, a kościół woła o swoje. Nie nażarł się jeszcze przed epidemią. W zamian oferuje życie wieczne. Pozagrobowe. Amen.

Bartek Fetysz o zwiastunie 365 dni: Angielski jak z Kambodży Dolnej. Massimo – jak za**cha to wyzionesz ducha

Potem Fetysz relacjonuje internetowe spotkania, a nawet imprezy, w których biorą udział gwiazdy. Jedne czytają bajki, inne romawiają o modzie, jeszcze inne organizują na czacie imprezy:

Nigdy nie zrozumiem celebrytów. Cały rok narzekają na zainteresowanie mediów i paparazzi, na tych fanów, co ich kręcą telefonami, proszą o zdjęcie, autograf, co zawracają dupę swoją miłością. Fiku mik, pstryk, jest Corona – i co? HANDEL PRYWATNOŚCIĄ! W Instagramach cała gama rozrywek. Zaczęło się od Koroniewskiej-Dowbor, która w towarzystwie znanych aktorów i aktorek zaczęła czytać dzieciom bajki prezentując przy tym taki wachlarz min, że Jim Carrey w “Masce” to przy niej Pikuś – zauważa Fetysz.

Przy okazji wychodzą na jaw wzajemne animozje:

Przy okazji organizowanej przez nią tej Instanocki (pomysł szlachetny, żeby nie było!) gdzie nawet sama Matka Boska Kożuchowska czyta dzieciom okazało się, że (Kożuchowska nie Koroniewska) zablokowała macho polskiego show biznesu – Roznerskiego, co było pożywką dla wszystkich uczestniczących w tejże audio-wizualnej plejadzie gwiazd.

Bartek Fetysz krytykuje Joannę Krupę za pokazanie zdjęć dziecka z porodówki: SZKODA MI TYCH DZIECI

Fetysz opisuje nieudany live Ady Fijał, wspomina też o aktorze, którego nie spodziewał się w dobranocce urządzanej przez Koroniewską:

Dołączył nawet Stramowski. A myślałem, że jest na planie nowego filmu Vegi, który jakby nigdy nic w trakcie epidemii kreci se sceny pod Warszawą.

Bartek Fetysz

Bartek Fetysz

Z posta Fetysza dowiadujemy się też, że gwiazdy w internecie świętują i zapraszają znajomych na wspólne imprezy:

Wczoraj na przykład urodziny świętowała Agata Młynarska – w towarzystwie kieliszka z czerwonym winem i męża łączyła się z przyjaciółmi. Stawili się Majka Jeżowska, Joanna Kurowska, Krzysztof Miruc, Piotr Gąsowski, Katarzyna Zielińska, Olga Bończyk, Anna Nowak Ibisz, Alka Nauman, nawet mnie zaproszono do przesłania podepresyjnych pozdrowień i życzeń z Londynu. Tym samym pieszczotliwie nazwany “Zuchem” zadebiutowałem wśród uwielbianych i znanych. Ja – sfrustrowana bezrobotna gwiazda bez tytułu z londyńskiej emigracji. Transmisja skończyła się po półtorej godzinie – przy dozwolonej ilości alkoholu. Gdyby umiała go tak dozować pewna była modelka może nie gryzłaby męża po łydkach i nie pozowała szczęśliwa, lecz posiniaczona topless. “Kiedy powiem sobie dość” powinno być piosenką przewodnią co niektórych medialnych twarzy – zauważa Bartek.

Bartek Fetysz ostro o opisywaniu tragedii rodziny Staraków: Obrzydliwe odzieranie ludzi ze skóry

Fetysz wspomina też zawieszenie broni między Dodą a Justyną Steczkowską, do którego doszło podczas kwarantanny:

Doda przekazała sobie znak pokoju z Justyną Steczkowską. Porozmawiały na Instastory. Kulturalnie o Coronie. Z divokoronami na głowach i z ochronnymi okularami na twarzach. Bez jazdy na lodzie. Widocznie hasło “Artyści Przeciw Nienawiści” jest jeszcze bardziej aktualne, kiedy w oczy zagląda wirusowa kostucha. Owacje. Czekam na duet. Kurtyna – kończy post dziennikarz.

Bartek Fetysz będzie naszym gościem w czwartek o 12.00 na IG Kozaczka. Zapraszamy na LIVE z dziennikarzem!