Filip Chajzer (35 l.) ściągnął na siebie lawinę krytyki po tym, jak w piątek podczas rozmowy na temat paniki, zaczął udawać, że przeżywa atak. Redaktor TVN zaczął się rzucać w swoim fotelu, udawać, że się dusi.

Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Wygląda jak DONALD TRUMP

Zachowanie Chajzera oburzyło wiele osób – szczególnie dotknięte poczuły się te, które w swoim życiu mierzyły się lub mierzą z chorobą, która polega na nagłych i przerażających, często odbierających chęć do życia i paraliżujących strachem przed kolejnym takim razem, atakach paniki.

W sobotę Chajzer przeprosił na swoim Instagramie wszystkich, których uraził lub dotknął:

Szanowni Państwo. Pragnę odnieść się do sprawy wczorajszego ataku paniki. Jedyną intencją, którą miałem było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguje mniej więcej w taki właśnie sposób. Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na codzień dotyczy ten problem – napisał Chajzer.

Małgorzata Ohme o konfliktach z Agnieszką Woźniak-Starak i Filipem Chajzerem (WIDEO)

Dziennikarz dodał, że za swój „występ” zapłacił bardzo wysoką cenę:

Problem jest jeszcze jeden. W odpowiedzi ludzi, którzy jak rozumiem zdecydowali, że taki sposób wymierzenia sprawiedliwości będzie najwłaściwszy, przeczytałem setki komentarzy szydzących ze śmierci mojego syna w 2015. Do tego dziesiątki drastycznych zdjęć z wypadku wklejanych na mój profil facebook oraz wysyłanych w wiadomościach. To skala podłości wykraczająca poza normy człowieczeństwa. Tyle w tym temacie mam do powiedzenia. Życzę pokoju, spokoju i miłości ❤️ – zakończył Chajzer.

Maria Rotkiel – Angelina Jolie polskiej psychologii (FOTO)

Z kolei Maria Rotkiel, psycholog, która była w studio DDTVN w czasie, gdy Filip „żartował”, napisała na swoim Instagramie w komentarzach od osób, które piętnowały zachowanie Chajzera:

Macie Państwo rację w kwestii oceny zachowania Filipa, wiem jednak, że nie miał złych intencji. Są ludzie, którzy żartem reagują na zbyt wiele sytuacji i tematów i faktycznie jest to czasem niestosowne. On ma dobre serce i na pewno nie chciał nikomu sprawić przykrości – napisała Maria Rotkiel.

Filip Chajzer przeprasza za to, że udawał w Dzień Dobry TVN atak paniki:

View this post on Instagram

Szanowni Państwo. Pragnę odnieść się do sprawy wczorajszego ataku paniki. Jedyną intencją, którą miałem było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguje mniej więcej w taki właśnie sposób. Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na codzień dotyczy ten problem. Problem jest jeszcze jeden. W odpowiedzi ludzi, którzy jak rozumiem zdecydowali, że taki sposób wymierzenia sprawiedliwości będzie najwłaściwszy, przeczytałem setki komentarzy szydzących ze śmierci mojego syna w 2015. Do tego dziesiątki drastycznych zdjęć z wypadku wklejanych na mój profil facebook oraz wysyłanych w wiadomościach. To skala podłości wykraczająca poza normy człowieczeństwa. Tyle w tym temacie mam do powiedzenia. Życzę pokoju, spokoju i miłości ❤️

A post shared by Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer) on

 

Maria Rotkiel, psycholog, która tłumaczyła w DDTVN, na czym polegają ataki paniki, skomentowała zachowanie Filipa na swoim Instagramie:

View this post on Instagram

DDTVN: "Co to jest panika? W psychologii określenie panika to nagłe uczucie lęku i przerażenia o bardzo wysokim natężeniu. Osoba, która jej doświadcza, odczuwa szereg objawów psychicznych, emocjonalnych i somatycznych. Bardzo często nie jest w stanie wyjaśnić, co się z nią dzieje. Ma wrażenie, że odłącza się od własnego ciała, traci zmysły lub umiera. Paniczny strach i lęk pojawiają się nieoczekiwanie, bardzo szybko narastają i nie mają związku z rzeczywistym zagrożeniem." Jeśli macie takie doświadczenia to polecam terapię poznawczo- behawioralną, podczas której uczymy się sposobu myślenia, czyli interpretacji, oraz zachowań, które uspokajają ataki paniki aż do ich całkowitego wyciszenia. #porady #ddtvn #tvn #terapia #psychologia #rozmowy #ekspert #motywacja #efektywność #zaburzenialękowe #psychologiapoznawczobehawioralna

A post shared by Maria Rotkiel (@mariarotkiel) on

 

scena z: Filip Chajzer, SK:, , Premierowy odcinek Big Brother Arena z gościnnym występem Edyty Górniak, fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Filip Chajzer, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Filip Chajzer, Małgorzata Ohme, SK:, , fot. Podlewski/AKPA