Majątki posłów od zawsze zbudzają wiele emocji. Nie inaczej jest też w przypadku materialnych dorobków ich żon. I choć dziś politycy muszą przyznać się przed społeczeństwem, co dokładnie posiadają, ich ukochane są z tego ruchu zwolnione. Sejm ma jednak zająć się tą kwestią i nakazać, by w przyszłości oboje małżonków musiało składać deklaracje majątkowe. Jednakże Donald Tusk już teraz ujawnia prawdę o żonie.

Tak mieszka Omenaa Mensah. Luksusowe wnętrza z etnicznym pazurem zapierają dech w piersiach!

Gdzie pracuje i ile zarabia Małgorzata Tusk?

W styczniu 2024 roku Premier RP złożył deklarację, która odnosi się do tego, jak wygląda majątek jego żony. Konkrety? Z dokumentu wynika, że Małgorzata Tusk nie piastuje żadnego stanowiska w administracji, ani w sektorze prywatnym. Pewnym jest też, że nie prowadzi własnej działalności gospodarczej i nie jest zatrudniona w fundacji. Nie wiadomo jednak, jakich oszczędności doczekała się 67-latka ani jakie ma dochody (np. emeryturę). Nie jest jednak żadną tajemnicą, że żona premiera – zanim poświęciła się wychowaniu dzieci – pracowała między innymi w archiwum, biurze „Solidarności” czy w bibliotece na Uniwersytecie Gdańskim.

Ile Katarzyna Cichopek zarabia na „bezrobociu”? Podliczono jej zarobki!

Warto również wiedzieć, że państwo Tusk mają rozdzielność majątkową. Na taki ruch małżonkowie zdecydowali się kilka lat temu. Wszystkie nieruchomości pary zostały wówczas przepisane na Małgorzatę. Dlaczego? Jak tłumaczy sam Donald Tusk, w grę wchodziło bezpieczeństwo jego rodziny.

Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek – wyjaśniał polityk.

Maria, królowa Danii wygląda jak Kate Middleton. Zgadzacie się?

Kasia Tusk z rodzicami w lokalu wyborczym

Katarzyna, Donald i Małgorzata Tuskowie/fot. FORUM

Donald Tusk, Małgorzata Tusk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA