Książę Andrzej (60 l.) był wieloletnim przyjacielem Jeffrey’a Epsteina – miliardera i pedofila który miał własną prywatną wyspę, na której odbywały się orgie. Książę Yorku oczywiście wiele razy był gościem na wyspie, z czego próbuje się wykręcić. Nie pomogło odcięcie się od rodziny królewskiej i przestanie sprawowania królewskich obowiązków. Nawet będąc w cieniu wraca do niego mroczna przeszłość. Departament Sprawiedliwości USA domaga się rozmowy z Andrzejem – ale on chce to zrobić na własnych warunkach.

Książę Andrzej został poproszony o spotkanie z amerykańską prokuraturą. Chodzi o sprawę Jeffrey’a Epsteina

Książę Andrzej nie chce mówić o przyjaźni z Jeffrey’em Epsteinem

Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w celi więzienia, mimo – że był pilnie strzeżony 24 h/na dobę. Gdy wyszły na jaw szokujące powiązania miliarderka z nieletnimi dziewczynkami – sąd uznał, ze najwyższy czas skazać go za swoje czyny. Epstein stworzył sieć pedofilską i ciężko stwierdzić, ile tak naprawdę było ofiar. Tak potężny mężczyzna miał również sporo kontaktów. Między innymi przyjaźnił się z Księciem Andrzejem, który swego czasu regularnie odwiedzał go na jego prywatnej wyspie – gdzie każdy z nich mógł czuć się bezkarnym.

Książę Yorku został proszony o współpracę z Departamentem Sprawiedliwości USA w zakresie jego powiązań z Jeffreyem Epsteinem. Mówi się, że Książę Andrzej Książę podobno nie będzie współpracował z Departamentem Sprawiedliwości w sprawie Jeffreya Epsteina, chyba że zaoferują mu „gałązkę oliwną”. 

Książe Andrzej na spacerze z przyjacielem pedofilem Jeffrey'em Epsteinem.

Książę Andrzej na spacerze z przyjacielem pedofilem Jeffrey’em Epsteinem. Fot.Forum/ News Licensing.

Departament Sprawiedliwości USA wydał oświadczenie w sprawie Księcia Andrzeja

Jak poinformowało źródło z otoczenia Andrzeja w rozmowie z The Sunday Timesżałuje on, że „nie wyraził wystarczającego współczucia dla ofiar Epsteina” w udzielonym wywiadzie. Andrzejowi zależało, by oczyścić swój wizerunek jako członka szanowanej rodziny królewskiej – nieletnie ofiary pedofila/przyjaciela niezbyt go interesowały. 

Książę Andrzej manipuluje opinią publiczną?

Departament Sprawiedliwości wydał oświadczenie, w którym ujawnił, że Andrzej nie pomagał w śledztwie – wbrew temu, co twierdzi jego zespół prawników. 

Książę Andrew po raz kolejny próbował fałszywie przedstawić się opinii publicznej jako chętny do współpracy przy trwającym federalnym dochodzeniu kryminalnym w sprawie handlu seksualnego i powiązanych przestępstw popełnianych przez Jeffreya Epsteina i jego współpracowników.

Jeśli książę Andrzej poważnie podchodzi do współpracy w toczącym się dochodzeniu federalnym, nasze drzwi pozostają otwarte i czekamy na wieści, kiedy się go spodziewać – brzmi oświadczenie. 

Wygląda na to, że nie wystarczy usunięcie Andrzeja ze świecznika.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Książę Andrzej nie będzie już sprawował obowiązków dla rodziny królewskiej. Wszystko po kontrowersyjnym wywiadzie

Kim jest Jeffrey Epstein? Na czym tak naprawdę dorobił się FORTUNY znajomy księcia Andrzeja?

Jest szczególny powód, dla którego rodzina królewska nie zapina pasów

Książę Andrzej pełni królewskiej obowiązki.

Książę Andrzej pełni królewskiej obowiązki. Fot.Forum/Mega Agency.

Jeffrey Epstein - pedofil i przyjaciel Księcia Andrzeja.

Jeffrey Epstein – pedofil, miliarder i przyjaciel wpływowych ludzi. Fot.Forum/Mega Agency.