Karolina Matej, wnuczka Grażyny Szapołowskiej postanowiła pójść w ślady swojej babci i zostać aktorką. Obecnie Karolina jest na II roku studiów Warszawskiej Szkoły Filmowej – jak przyznała, do aktorstwa przekonywała ją głównie mama.

Ona nie chciała iść w tym kierunku i mama ją podeszła. To jest szalenie ważne, aby znaleźć miejsce, gdzie jest się szczęśliwym. Rodzice często mają niespełnione ambicje, namawiają dzieci, potem są depresje, nieprzyjemne sytuacje. Najszczęśliwsi człowiekiem jest ten, co robi to, co kocha – powiedziała w wywiadzie Grażyna Szapołowska.

68-letnia Szapołowska pozuje w kostiumie kąpielowym

Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w Dzień Dobry TVN

Jednak to właśnie babcia była szczególnie dumna, gdy dziewczyna zdała egzamin na uczelnię i chętnie pomagała wnuczce przy odgrywaniu trudnych scen. Sama Karolina prężnie działa w sieci – prowadzi konto na Instagramie, TikToku i YouTubie pod pseudonimem KARLA. Prócz aktorstwa, do którego miłość zaszczepiła jej babcia, Karolina odziedziczyła po niej również talent wokalny. Jakiś czas temu 20-latka wystąpiła w Voice of Poland, a także nagrała z babcią utwór Go Your Own Way.

Karolina Matej i Grażyna Szapołowska zaśpiewały razem!

Karolina Matej i Grażyna Szapołowska, fot.Forum

Od tamtego momentu w sieci pojawiło się kilka cieszących się dużą popularnością coverów. Mimo to wnuczka postanowiła kontynuować rodzinną tradycję (mama Katarzyna Jungowska jest aktorką i reżyserką) i spróbować swoich sił w aktorstwie.

Wiedzieliśmy, że Karolina chce być aktorką, ale o tym, że zdaje do szkoły filmowej, dowiedzieliśmy się, kiedy już otrzymała wyniki. Nie powiedziała nam, że startuje na studia w tym roku, żeby zrobić nam niespodziankę i udało się. Bardzo w nią wierzę i w przyszłości chętnie obsadzę w jakiejś swojej produkcji – powiedziała w wywiadzie dla Super Expressu mama dziewczyny.

Szapołowska oprowadza Wieniawę po Monte Carlo!

Obecnie Karolina wraz z babcią pracuje nad nowym projektem, który jeszcze bardziej je do siebie zbliżył – artystka postanowiła odtworzyć kadry ze starych zdjęć swojej babci. Wybrała 5 zdjęć z jej młodości i stworzyła wideo na TikToku, na którym je odwzorowuje. Kadry pochodzą m.in z filmów takich jak „Krótki film o miłości” czy „Zapach Ziemi”

@karolina.matej

😇 receptura challenge! ##fyp ##dc ##dlaciebie ##babcia ##tvn ##receptura ##serial ##nowosc

♬ Originalton - Jessi

Grażyna Szapołowska opowiedziała, że z wnuczką łączy ją głęboka, mocna więź.

Myślę, że to jest niesamowite. Ja testem bardzo wdzięczna, że ona ma takie zaufanie do mnie i że mamy dobry kontakt dzięki jej mamie, która nas zbliżyła.

Grażyna Szapołowska sprzedaje swoje ubrania. Musi dorabiać do emerytury?

Dodała również, że dobry kontakt z Karoliną jest poniekąd zadośćuczynieniem dla swojej córki Katarzyny Jungowskiej.

Byłam zaangażowaną babcią, ponieważ czułam wyrzuty sumienia w stosunku do córki. Byłam bardzo zapracowana, zabierałam ją w niektóre miejsca na plany filmowe, ale miałam mało dla niej czasu.