Grażyna Wolszczak dopięła swego i przejęła budynek teatru IMKA, którego jest założycielem Tomasz Karolak. Spółka aktorki i Joanny Glińskiej Prime Invest podpisała umowę ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, która wejdzie w życie 1 lipca.

Grażyna Wolszczak o przejęciu Teatru IMKA

Grażyna Wolszczak dopięła swego! Tomasz Karolak zamknie TEATR IMKA?

Tomasz Karolak się nie poddawał i na łamach mediów walczył o budynek należący do Związku Harcerstwa Polskiego. Aktor prowadził rozmowy z ZHP i dostał nawet rekomendacje Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wandy Zwinogrodzkiej. Ostatecznie budynek przejęła Grażyna Wolszczak.

W tej sprawie wypowiedziała się nawet aktorka, Anna Gornostaj. Przyznała, że również o mało nie straciłaby Teatru Capitol, bo tak samo próbowała „zawłaszczyć władzę„.

Ciąg dalszy wojny: Tomasz Karolak vs Grażyna Wolszczak – Oświadczenie Teatru Imka

Grażyna Wolszczak w końcu zabrała głos w tej sprawie. Udzieliła wywiadu dla „Plejady„, gdzie nie ukrywa, że spadła na nią ogromna krytyka i nastał dosyć trudny czas, bo w mediach pokazali „jej dość dziwny wizerunek”.

Ale ja to rozumiem, bo rzeczywiście dla Tomka Karolaka, który rozpętał tę burzę medialną, jest to trudny czas emocjonalnie. Pomyślałam, że przeczekam, aż te emocje opadną i będziemy mogli normalnie, po ludzku porozmawiać o jego planach, które – jak się dowiedziałam – są dość szerokie, że na jesień chce zrobić jubileusz teatru i że przygotowuje premiery. Wszystko jest do zrealizowania. Jak na razie muszę się zmierzyć z wizerunkiem, który rozprzestrzenia, że jestem „krwiożerczym rekinem” – powiedziała Wolszczak. 

Tłumaczy, że poczuła misję, że musi uratować Teatr IMKA, bo ZHP, który jest właścicielem budynku, już w listopadzie zerwał umowę z Tomaszem Karolakiem.

Wtedy o tym jeszcze nic nie wiedziałam. Aż tu nagle przyszła do mnie ta informacja z propozycją, czy jako Fundacja „Garnizon Sztuki”, która od lat jest związana z tym miejscem, nie podjęlibyśmy się prowadzenia tego miejsca. Jeżeli jest taka sytuacja, że wiesz, że nie przedłużają umowy z Tomkiem, a ja mam trzy swoje przedstawienia oraz mają przedstawienia inni, zewnętrzni producenci, którzy wynajmują na zasadach komercyjnych scenę u Tomka Karolaka, a teraz mamy wszyscy wylądować na bruku… – przekonuje aktorka.

Podkreśla, że nie żałuje przejęcia budynku i bez wahania podjęła decyzję, bo wiedziała, że to misja.

Szczerze? Zrobiłabym to samo, nawet w obliczu tej pandemii, gdzie wiadomo, że sytuacja jest niebezpieczna i wszyscy drżą o swoją przyszłość. To dziwny moment, by otwierać nowy teatr – mówiła Grażyna Wolszczak w „Plejadzie”.

Dodaje, że będzie żądać od portali zdjęcia kłamliwych na jej temat informacji, na szczęści odpuści Tomaszowi Karolakowi:

Nie wiem, czy pozwę Tomasza, ale chyba nie, bo wbrew pozorom dość łagodnie się na mój temat wypowiada. Jego słowa są nacechowane emocjami. Liczę, że w którymś momencie emocje opadną i będziemy mogli normalnie gadać ze sobą – stwierdza aktorka.

Tomasz Karolak straci swój Teatr IMKA przez Grażynę Wolszczak? Aktor ujawnia prawdę – mamy oświadczenie

Tomasz Karolak w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja” zapowiedział, że gdyby Grażyna Wolszczak przejęła budynek, to będzie szukał nowego miejsca na teatr, bo nie będzie siedział tam, gdzie go nie chcą.

Piotr Cyrwus, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Grażyna Wolszczak. Fot. Kurnikowski/AKPA

Piotr Cyrwus, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Grażyna Wolszczak. Fot. Kurnikowski/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Karolak, SK. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Karolak, SK. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Grażyna Wolszczak. Fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Grażyna Wolszczak. Fot. Krzemiński Jordan/AKPA