Tomasz Karolak kilka tygodni temu oświadczył, że może stracić swój Teatr Imka, który prowadzi już od 10 lat. Jak tłumaczył aktor, Grażyna Wolszczak „od grudnia 2019 r. planowała przejęcie IMKI za jego plecami”.

Wojna pomiędzy Tomaszem Karolakiem, a Grażyną Wolszczak

Po tym, manager Grażyny Wolszczak wysłał nam oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać, że Związek Harcerstwa Polskiego, który jest właścicielem budynku – sam zaproponował aktorce dalsze prowadzenie tego miejsca. Cały tekst oświadczenia TUTAJ!

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora o pozostałych uczestnikach „Ameryki Express” (WIDE

Tomasz Karolak na początku się nie poddawał. W oświadczeniu, które nam wysłał, tłumaczył, że trwają negocjacje z ZHP oraz dostał nawet rekomendacje Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wandy Zwinogrodzkiej:

Wcześniej na ręce Pani Naczelnik wpłynęło pismo Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandy Zwinogrodzkiej, która napisała: „Kieruję na Pani ręce poparcie wobec starań dyrektora Teatru Imka, pana Tomasza Karolaka, o umożliwienie funkcjonowania tej ważnej, niepublicznej instytucji kultury w dotychczasowej siedzibie, tj. w budynku przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie, znajdującym się w zarządzie Związku Harcerstwa Polskiego – czytamy w oświadczeniu.

Ciąg dalszy wojny: Tomasz Karolak vs Grażyna Wolszczak – Oświadczenie Teatru Imka

Grażyna Wolszczak dopięła swego. Jak podaje „Onet”, spółka aktorki i Joanny Glińskiej Prime Invest podpisała umowę ze Związkiem Harcerstwa Polskiego , która wejdzie w życie 1 lipca.

Nie wykluczamy nikogo i jesteśmy otwarte na każdą ciekawą współpracę i projekt. Gotowość współpracy z Tomaszem Karolakiem komunikowałyśmy na każdym etapie naszych kontaktów – zapewniła Wolszczak w Onecie.

Natomiast Tomasz Karolak w programie Katarzyny JanowskiejRezerwacja” zapowiedział, że gdyby Grażyna Wolszczak przejęła budynek, to będzie szukał nowego miejsca na teatr, bo nie będzie siedział tam, gdzie go nie chcą.

Tomasz Karolak straci swój Teatr IMKA przez Grażynę Wolszczak? Aktor ujawnia prawdę – mamy oświadczenie

Grażyna Wolszczak. fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Grażyna Wolszczak. fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Grażyna Wolszczak. fot. Niemiec/AKPA

Grażyna Wolszczak. fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Tomasz Karolak. Fot. Piętka Mieszko/AKPA