Codzienna pielęgnacja twarzy nie jest wcale banalną sprawą. Zaczynając dbać o swoją cerę, należy nie tylko wybrać kosmetyki odpowiednie do kolejnych etapów pielęgnacji. Trzeba również przede wszystkim określić, jakie cechy wykazuje nasza skóra. Najczęściej stosowanym kosmetykiem pielęgnacyjnym do twarzy jest krem i to w dużej mierze od niego zależy wygląd i kondycja skóry twarzy. W poniższym artykule skupimy się na skórze normalnej oraz mieszanej, które należą do najpopularniejszych typów.

Typ cery a krem do twarzy

Jeżeli chcesz profesjonalnie podejść do pielęgnacji skóry swojej twarzy, to musisz najpierw dokonać analizy. Sprawdź, jakie kremy będą odpowiednie dla ciebie.

Cera normalna

Jak sama nazwa wskazuje, cera normalna to taka, która sprawia najmniej kłopotu. Nie wykazuje większych niedoskonałości, takich jak rozszerzone pory czy widoczne zaskórniki. Nie ma przebarwień i problemów z przetłuszczaniem. Co więcej, nie cierpi na braki w nawodnieniu i nawilżeniu. Jest także napięta i gładka. Najczęściej występuje u dzieci.

Ponieważ nie musimy się zmagać przy niej z różnego typu problemami, to najczęściej polecany jest do niej krem nawilżający, najlepiej wzbogacony o filtr UV. Najlepiej wybrać taki o naturalnym składzie, który będzie utrzymywał jej bardzo dobrą formę.

Cera mieszana

To najpopularniejszy typ cery. Ma zarówno obszary skóry przesuszonej, jak i tłustej. Zazwyczaj jest tak, że czoło, nos i broda przetłuszczają się, podczas gdy pozostałe obszary nadmiernie się przesuszają. Ze względu na zróżnicowaną skórę w różnych rejonach twarzy, warto stosować krem nawilżający i jednocześnie redukujący produkcję sebum w miejscach o nadmiernym przetłuszczeniu. W rejonach suchej skóry natomiast najlepszy będzie krem silnie nawilżający lub w przypadku mocnego przesuszenia natłuszczający. Dodajmy, że zaleca się stosowanie dwóch typów kremu do różnych partii.

Ponieważ posiadaczek cery mieszanej jest wiele, dostępność produktów jest bardzo duża. Sprawdzisz je na www.skin79-sklep.pl/category/432-kremy.

Dbaj o skórę twarzy – stosuj odpowiedni krem

Chcąc cieszyć się piękną skórą twarzy, należy zadbać o dobór odpowiedniego kremu. W przypadku skóry normalnej wystarczy wybrać krem nawilżający o naturalnych składnikach. Jeżeli natomiast twoja skóra jest mieszana, wtedy wybierz dwa produkty, ale koniecznie o jak najlepszym składzie, aby zapewniły cerze optymalną regenerację i pielęgnację bez obciążania.

 

Materiał partnera