Wydawałoby się, że usunięcie lakieru z paznokci jest sprawą błahą, a jednak… przed paniami piętrzą się trudności, bo jak zdjąć hybrydę, jak usunąć lakier do paznokci z ubrania, jeśli poprawki na paznokciach dokonywałyśmy chwilę przed wyjściem z domu, jak zdjąć lakier hybrydowy, a najlepiej jak usunąć lakier hybrydowy w domu. Tak, ten manicure hybrydowy może być nie lada problemem. Wiecie, że istnieje specjalny aceton do hybrydy albo zmywacz z acetonem do hybrydy? Kolejna porcja problemów dotyczy plam z lakierów do paznokci. Każda stała malarka paznokci coś na ten temat powinna wiedzieć. Drogie panie pewnie nieraz znalazłyście też Wasz lakier do paznokci na ubraniu? Jak zachować się w takiej sytuacji? Czym sprać lakier? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak i czym zmyć lakier hybrydowy z paznokci?

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

Kochamy lakiery hybrydowe, od kiedy pojawiły się w salonach kosmetycznych. Mają piękny połysk, długo trzymają się na paznokciach i szeroki jest wybór kolorów.

Aby usunąć lakier hybrydowy z paznokcia mamy dwa wyjścia – możemy udać się w tym celu do kosmetyczki, albo zrobić to w domu. Kosmetyczka może skorzystać z jednej z najczęściej stosowanych metod, czyli rozpuszczenie hybrydy. Będą nam potrzebne preparat do usuwania lakieru hybrydowego, waciki kosmetyczne i folia aluminiowa oraz specjalna folia do usuwania hybrydy. Najpierw ścieramy pilnikiem top hybrydowy, później nasączony preparatem wacik lub folię przykładamy do paznokcia, owijamy folią, czekamy 10 minut, zdejmujemy i usuwamy resztki z pomocą kopytka ceramicznego lub patyczka z drzewa pomarańczowego.

Zobacz: Wiosna i lato jak na dłoni, czyli modne kolory paznokci na wiosnę 2017!

Jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci w domu?

Potrzebujemy czystego acetonu lub zmywacza do paznokci z acetonem, który będzie też zdrowszy dla naszej płytki paznokciowej. Możemy powtórzyć w domu sposób opisany powyżej albo zanurzyć paznokcie w miseczce z acetonem i trzymać je w niej przez 5 minut. Użycie zmywacza z acetonem wymaga dłuższego moczenia. Po takiej kąpieli lakier powinien odchodzić bez problemu. Można wspomóc się także wacikiem czy drewnianym patyczkiem.

Jak usunąć lakier do paznokci?

Jak zmyc lakier do paznokci z ubrania?

Chyba każda z nas znalazła lakier do paznokci na ubraniu. Jak wybawić lakier do paznokci z ubrania? Pierwsza opcja, czyli potraktowanie tkaniny zmywaczem, rozpuszczalnikiem czy acetonem i późniejsze pranie jest nieco ryzykowna. Warto upewnić się wcześniej, czy zmywacz nie odbarwia ubrań.

Jak wybawić lakier do paznokci z ubrania lakierem do włosów? Tkaninę pryskamy lakierem, a gdy lakier wyschnie, kruszymy do, a ubranie pierzemy z dodatkiem odplamiacza. Można użyć też szczoteczki do zębów.

Jak usunąć lakier do paznokci?

Jak usunąć lakieru do paznokci z dywanu?

Tak, taka sytuacja mogła mieć też miejsce w Twoim życiu. Nie wpadaj w opresję. Nadmiar lakieru zgarnij z dywanu mokrym ręcznikiem. Gdy pozostałości wyschną, zdrap je lub usuń przy pomocy zmywacza i mokrej ściereczki. W cięższych przypadkach możesz użyć delikatnego roztworu amoniaku.

Zobacz: Jeśli czyścić twarz szczoteczką soniczną, to tylko Luną 2

Jak sprać lakier do paznokci z jeansów?

Nowe jeansy, a na nich lakier? Gdy zawiodą wyżej wymienione sposoby walki z lakierem do paznokci na ubraniu, czyli zmywacz lub lakier do włosów, spróbuj umieścić spodnie w zamrażalniku, a później wykruszyć intruza.

Jak usunąć lakier do paznokci?