Kiedy słupek rtęci na termometrze spada poniżej zera, a zamiast słońca aura funduje nam zimny wiatr, który smaga bezlitośnie twarz, nie trzeba długo czekać na negatywne dla naszej cery konsekwencje zimowej pogody.

Szczególnie wrażliwa na złe warunki atmosferyczne jest delikatna skóra naszych ust. Zimą musimy szczególnie pamiętać o jej ochronie.

Sposoby na nawilżanie ust - co ma z tym wspólnego kwas hialuronowy?

Nawilżanie ust domowymi sposobami

Nie czekaj, aż poczujesz nieprzyjemne pieczenie, a usta będą spierzchnięte. Przed wyjściem z domu „ubierz” usta w kołderkę. Nałóż wazelinę lub krem ochronny. Może być również pomadka ochronna. Używaj kosmetyku w ciągu dnia – po jedzeniu, gdy stoisz na przystanku lub spacerujesz po mieście.

Gdy usta zaczynają piec i są spierzchnięte, zafunduj im naturalną maseczkę z miodu lub nasmaruj maścią z witaminą A. Więcej na temat pielęgnacji spierzchniętych ust przeczytasz TUTAJ.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

To już zabieg, którego nie stosujemy doraźnie, w domowym zaciszu. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym można wykonać w wielu klinikach urody. Na czym polega zabieg i w jakich sytuacjach jest wykonywany?

„Nawilżania ust” kwasem próbują kobiety już po 30. roku życia (bywa, że i wcześniej). Po trzydziestce na naszych ustach widać pierwsze objawy utraty nawilżenia skóry, zmienia się powoli koloryt i objętość warg. Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym pozwoli w tym czasie odświeżyć wygląd warg i ożywić czerwień wargową.

Sposoby na nawilżanie ust - co ma z tym wspólnego kwas hialuronowy?

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry. Znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej, stanowi środowisko życia komórek skóry. Kwas stymuluje produkcję włókien kolagenowych, ponadto chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.

Kwas ma silne właściwości higroskopijne. Wiążąc wodę jest doskonałym środkiem nawilżającym. Z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze zmniejsza się. Skóra wiotczeje, robi się cieńsza. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma zatrzymać proces starzenia skóry.

Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w czerwień ust preparatu kwasu. Zabieg wykonuje się za pomocą igły lub cieniutkiej kaniuli. Wstrzyknięcia dokonuje się przy każdym kąciku ust, potem trzeba wykonać masaż skóry – wszystko po to, by preparat równomiernie ułożył się pod skórą. Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym wykonuje się po znieczuleniu miejscowym. Skóra jest smarowana kremem znieczulającym. Miejsca wprowadzenia kaniuli mogą być dodatkowo znieczulone zastrzykiem, który stosuje się w znieczuleniach stomatologicznych.

Czytaj: Jak pozbyłam się blizn po trądziku, czyli kwas migdałowy w kosmetyce

Jakie są efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg nawilżenia ust za pomocą kwasu nie prowadzi do radykalnego powiększenia objętości ust, jednak efekty jego działania są widoczne na pierwszy rzut oka. Usta stają się bardziej nawilżone, odzyskują świeży koloryt. Skóra warg staje się bardziej jędrna, czerwień ust staje się lepiej zarysowana, nie ma jednak wrażenia „spuchnięcia”. Zabieg ten jest dedykowany także tym osobom, które chcą odświeżyć usta po zabiegu ich powiększania.

Sposoby na nawilżanie ust - co ma z tym wspólnego kwas hialuronowy?