Zimą nasze usta są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników. Niskie temperatury, wiatr, ogrzewanie w domach, szkołach i biurach, które dodatkowo wysusza skórę. Nic dziwnego, że delikatna skóra ust pierzchnie i łuszczy się.

Zobacz: Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Zaniedbane wargi wyglądają fatalnie, w dodatku trudno na nie nałożyć szminkę. Kosmetyki podkreślają tylko nie najlepszy stan skóry. W takiej sytuacji zbawienny dla naszych ust może się okazać peeling. Wykonany za pomocą preparatu kupionego w drogerii lub przygotowany w domu. Ta druga opcja jest zachęcająca – scrub do ust domowej roboty jest znacznie tańszy od sklepowego, naturalny i możliwy do wykonania z produktów, które każdy z nas ma w domu.

Jak działa peeling ust
Peeling pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka. Poprawia ukrwienie skóry i pobudza ją do wytwarzania nowych komórek. Po peelingu poprawia się koloryt ust, skóra staje się gładsza i lepiej nawilżona.

Peelingu ust nie robimy, kiedy skóra na ustach jest popękana lub uszkodzona, kiedy mamy opryszczkę albo zajady. Najpierw musimy wyleczyć te dolegliwości, by potraktować skórę mechanicznym peelingiem – na przykład z cukru.

Domowy peeling ust - tani, szybki i skuteczny sposób na pielęgnację warg

No właśnie – pora na przepis na bardzo prosty, naturalny peeling do ust domowej roboty.

Peeling cukrowy do ust domowej roboty

Do wykonania takiego peelingu potrzebujemy:

* 1 łyżka drobnego cukru (biały lub trzcinowy) – to główny składnik ścierający naszego peelingu
* 1 łyżeczka oliwy lub olej

W miseczce mieszamy cukier z oliwą lub dowolnym olejem. Masę chłodzimy przez kwadrans w lodówce. Następnie nakładamy peeling na usta i masujemy je. Nadmiar peelingu zmywamy, nakładamy na usta balsam ochronny.

Miodowy peeling do ust
Tu do masy – oprócz cukru i oleju (jak wyżej) – dodajemy 1 łyżeczkę miodu, który działa odżywczo i nawilżająco.

Czytaj: Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Kawowy peeling do ust
Fusy z kawy są nieco ostrzejsze od cukru, podczas robienia tego zabiegu trzeba uważać, by nie przesadzić z tarciem skóry. Jak zrobić peeling z kawy?

Fusy z zaparzonej kawy mieszamy z dowolnym olejem lub masłem shea. Masę wcieramy w skórę warg. Masujemy przez minutę – dwie i zmywamy resztki. Zabezpieczamy usta balsamem.

Peeling ust szczoteczką do zębów

Miękką, nową szczoteczką nanosimy na usta wazelinę, olej lub oliwę. Może to być również krem albo maść z witaminą A. Delikatnie masujemy usta szczoteczką.

Domowy peeling ust - tani, szybki i skuteczny sposób na pielęgnację warg

Domowy peeling ust - tani, szybki i skuteczny sposób na pielęgnację warg