Chociaż w mediach nie brakuje przykładów gwiazdek, które chcą wylansować modę na naturalny wygląd pach, nóg i okolic intymnych, mało komu podoba się dziś „zarośnięta” kobieta.

Włosy na nogach, pod pachami, a nawet w okolicach intymnych kojarzą się z brakiem higieny i dbałości o swoje ciało. Modna jest depilacja całego ciała – również okolic intymnych. Każdy ma swą ulubioną metodę na usuwanie niepożądanych włosków. Każdy sposób ma swoje wady i zalety.

Depilacja woskiem okolic intymnych - jak to zrobić w domu?

I tak:

* Golenie maszynką okoli intymnych jest szybkie, łatwe w wykonaniu i tanie. Minusem tej metody jest konieczność częstego powtarzania zabiegu. Odrastające włoski stają się mocniejsze.

* Depilacja chemiczna – za pomocą kremów i innych preparatów. Włoski po takim usunięciu odrastają wolniej, są słabsze. Wadą tej metody jest ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej.

* Depilacja mechaniczna – depilatorem. Włoski są usuwane na dłużej, odrastają słabsze. Jednak minusem tej metody jest jej bolesność.

* Depilacja laserowa – skuteczna i trwała. Co prawda kończy się chwilowym podrażnieniem skóry, ale znika ono po 2-3 dniach. Wadą tej metody jest jej wysoka cena.

Zobacz: Powiększanie ust makijażem permanentnym – dobry sposób na ładniejsze usta

* Depilacja intymna pastą cukrową – pasta działa podobnie do wosku. Nie podrażnia, nie wywołuje alergii. Jest jednak droższa od depilacji woskiem.

* Depilacja miejsc intymnych woskiem – golenie bikini woskiem ma sporą rzeszę fanek. Jest to zabieg stosunkowo tani, możliwy do wykonania w domu. Trzeba jedynie uważać na temperaturę plastrów – miejsca intymne są szczególnie wrażliwe i łatwo je poparzyć.

Depilacja woskiem okolic intymnych - jak to zrobić w domu?

Depilacja plastrami z woskiem miejsc intymnych

Depilacja woskiem pozwala na usunięcie owłosienia do 4 tygodni. Może się jednak okazać, że pierwsze podejście do tego zabiegu nie zakończy się powodzeniem. O czym trzeba wiedzieć decydując się na depilację miejsc intymnych w ten sposób?

Możemy skorzystać z jednego z trzech rodzajów wosku:

* Wosk domowy, stosowany na zimno, w formie plastrów do depilacji. Przeznaczony dla osób o skórze delikatnej. Depilacja plastrami jest mniej bolesna od tej z użyciem wosku płynnego. Mankamentem plastrów jest fakt, że nie zawsze usuwają wszystkie włoski, zwłaszcza, jeśli te są mocne i grube.

* Wosk płynny stosuje się po podgrzaniu – np. w mikrofalówce albo garnku z ciepłą wodą. Wosk roztapia się do płynnej konsystencji. Po nałożeniu należy odczekać, aż wosk stwardnieje, wówczas usuwa się go szybkim ruchem. Jest bardziej skuteczny w przypadku mocnych włosków, ale jego użycie wiąże się też z większym bólem.

* Usuwanie włosków u kosmetyczki – zabieg wykonywany jest podobnie jak w warunkach domowych, jego zwolennicy podkreślają jednak, że kosmetyczka zna się na rzeczy i robi go profesjonalnie, szybko i niemal bez bólu.

Jaki wosk używać do depilacji miejsc intymnych?

W zależności od rodzaju włosków, jakie chcemy usunąć, decydujemy się na plastry lub na płynny wosk. Na rynku jest spory wybór produktów do depilacji. Plastry do depilacji można już kupić za ok. 20 zł. Woski do depilacji są dostępne w różnych wariantach zapachowych. Można kupić wosk w żelu, a także wosk w zestawie – ze szpatułkami, podgrzewaczem, paskami. Akcesoria można również kupować oddzielnie. Na rynku jest też dostępny wosk twardy – idealny do usuwania włosów pod pachami i w okolicach bikini. Sprzedawany w rondelku, jest wygodny w użyciu. Można go szybko podgrzać, nałożyć dołączoną do zestawu szpatułką. Woski do depilacji są również sprzedawane w postaci tabletek. Można kupić wosk o pięknym zapachu wyglądający jak… tabliczka czekolady. Albo wosk w granulkach.

Nowoczesne preparaty mają niską temperaturę, w której stają się płynne. Nie ciągną się, nie parzą. Są bardzo elastyczne i długo zastygają. Wszystko to sprawia, że usuwanie włosów jest wygodniejsze, bezpieczniejsze i mniej stresujące.

Depilacja woskiem okolic intymnych - jak to zrobić w domu?

Jak depilować miejsca intymne woskiem?

Włosy przeznaczone do depilacji powinny mieć minimum 03, mm długości. Aby zabieg był trwały i przyniósł pożądany efekt, włos powinien zostać wyrwany z cebulką. W przypadku zabiegu pomaga wprawa – nieumiejętnie wykonany jest bardzo bolesny i może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Zobacz też: Domowy peeling ust – tani, szybki i skuteczny sposób na pielęgnację warg

Zanim przystąpimy do depilacji, przygotowujemy potrzebne akcesoria: ciepły lub zimny wosk, szpatułkę, paski z flizeliny lub bawełny. Przyda się też preparat łagodzący.

1. Myjemy i odtłuszczamy skórę. Nanosimy na skórę niewielką ilość talku lub pudru kosmetycznego.
2. Podgrzewamy wosk – najbezpieczniej jest to robić w kąpieli wodnej. W miktofalówce wosk może uzyskać zbyt wysoką temperaturę i nas poparzyć.
3. Wosk nakładamy na skórę szpatułką – robimy to zgodnie z kierunkiem rośnięcie włosków.
4. Przykładamy paseczki, dociskamy je.
5. Czekamy aż wosk będzie zimny i stwardnieje.
6. Szybkim ruchem zrywamy paski pod włos.
7. Usuwamy resztki wosku, przecieramy skórę oliwką. Nakładamy preparat łagodzący podrażnienia.

Uwaga! Depilacji woskiem nie poleca się osobom, które mają stany zapalne skóry, żylaki, zapalenie żył, łuszczycę, obrzęki, blizny, rany. Nie poleca się zabiegu na świeżo opaloną skórę. Zabiegu powinny unikać osoby o słabej krzepliwości krwi, z problemami z ciśnieniem.