Stosunki między Meghan Markle a królową Elżbietą II i resztą rodziny królewskiej od samego początku były bardzo napięte. W dniu śmierci Elżbiety II, gdy cała rodzina zebrała się w zamku Balmoral, by pożegnać monarchinię, Meghan nie mogła towarzyszyć zrozpaczonemu śmiercią babci Harry’emu. Według nieoficjalnych doniesień to Karol nie zezwolił na obecność żony Harry’ego wśród najbliższej rodziny.

Następnie książę Harry i Meghan nie zostali zaproszeni na przedpogrzebowe przyjęcie królowej Elżbiety II w Pałacu Buckingham. Początkowo para otrzymała zaproszenie na wielkie wydarzenie zorganizowane przez króla Karola III i królową małżonkę Camillę dla światowych przywódców i zagranicznych członków rodziny królewskiej. Ale później zostali poinformowani, że mile widziani są tylko „pracujący brytyjscy członkowie rodziny królewskiej”.

Najważniejsi przywódcy świata i rodzina królewska na pogrzebie królowej Elżbiety II (ZDJĘCIA)

Meghan Markle oddała hołd królowej Elżbiecie II. Na jej pogrzeb założyła kolczyki, które dostała od niej w prezencie

Mimo okazywania jej wyraźnej niechęci, Meghan wzięła udział w pogrzebie królowej Elżbiety II postanowiła uhonorować ją w piękny sposób – na uszach księżnej Sussex połyskiwały perłowe kolczyki. Symbol łez i żałoby, ale też osobisty hołd dla zmarłej monarchini. To właśnie te kolczyki sprezentowała jej Elżbieta II w 2018 roku z okazji pierwszej podróży Meghan i Harry’ego do Cheshire. Meghan zastosowała się również w 100% do dworskiej etykiety i protokołu i z okazji ostatniego pożegnania królowej miała na sobie skromną, czarną suknię, a jej włosy zakrywał duży, czarny kapelusz.

The Duchess of Sussex, the Queen Consort, Prince George, the Princess of Wales, Princess Charlotte and the Countess of Wessex, PA Images / Forum

The Mega Agency / Forum

The Mega Agency / Forum

Reuters / Forum

Reuters / Forum

Harry i Meghan jednak nie są zaproszeni na przyjęcie przedpogrzebowe w pałacu

Tak teraz prezentuje się kolejka do brytyjskiego tronu: