Księżna Diana zapisała się w historii jako „Królowa Ludzkich Serc”, a wiadomość o jej tragicznej śmierci wstrząsnęła milionami ludzi na całym świecie. Do dziś wiele osób nie może pogodzić się z jej śmiercią, a smutek i żal po jej odejściu trwa do dziś.

Czy tragiczna śmierć Księżnej Diany na pewno była nieszczęśliwym wypadkiem? 10 miesięcy wcześniej prosiła o pomoc

Jak wyglądałaby teraz księżna Diana jako żona króla?

6 lutego 1981 roku 32-letni książę Walii oświadczył się młodszej o 13 lat Dianie , a 29 lipca 1981 roku para wzięła huczny i medialny ślub. Niestety, co z zewnątrz wygląda ładnie i nie budzi podejrzeń, w środku niekoniecznie takie jest. W 1992 roku brytyjski premier John Mayor ogłosił separację księcia i księżnej Walii, a 28 sierpnia 1996 roku doszło do ich rozwodu. W międzyczasie do mediów, które bezustannie śledziły losy Karola, Diany i Camilli wyciekły kolejno rozmowy telefoniczne między księciem Walii i Camillą, a także Dianą i jej kolejnym kochankiem Jamesem Gillbeyem, w których kobieta nazwała swoje życie „torturami”, a Windsorów „pie*rzoną rodziną”.

Jaka prywatnie była księżna Diana? Oto 25 SZOKUJĄCYCH ciekawostek

A gdyby tego wszystkiego nie było i król Karol nadal byłby szczęśliwy z księżną Dianą? Gdyby dziś to Diana przyjęłaby tytuł „królowej małżonki”? Sprawdziliśmy za pomocą aplikacja Faceapp, jak dziś wyglądałaby Pani Spencer.

Księżna Diana przewidziała tragiczny wypadek, w którym zginęła

Księżna Diana w 1981 roku, fot. Keystone / KeystoneSU / Forum

William i Harry z księżną Dianą

William i Harry z księżną Dianą fot. Archives / Forum