Księżna Diana udzieliła słynnego wywiadu telewizyjnego w 1995 roku. W rozmowie, przeprowadzonej przez Martina Bashira, padły pamiętne słowa o trzech osobach w małżeństwie księżnej Walli („A troje to już tłok” – powiedziała Diana, mając na myśli Camillę Parker-Bowls). W tej samej rozmowie matka Williama i Harry’ego nazwała się „królową w ludzkich sercach”. Po jej śmierci, to wyrażenie – w nieco zmienionej formie – na stałe wrosło do kanonu popkultury.

Brat księżnej Diany o poronieniu Meghan Markle: Nie wyobrażam sobie…

Księżna Diana – wywiad BBC

Po 26 latach od słynnego wywiadu, na jaw wychodzą nieznane dotąd szczegóły rozmowy wyemitowanej na antenie BBC. Sprawę – w ramach prywatnego śledztwa – bada Lord Dyson, były sędzia Sądu Najwyższego. Z doniesień „Daily Mail” wynika, że stacja zataiła winę swojego pracownika, jednak zeznania 17 świadków zdają się świadczyć o czymś zupełnie innym.

Martin Bashir miał wykorzystać zły stan psychiczny księżnej, która do ostatniej  chwili wahała się czy udzielić wywiadu. Dziennikarzowi jedna bardzo zależało, aby zdobyć ekskluzywny materiał, postanowił więc wykorzystać lęki i paranoje Diany, aby skłonić ją do występu przed kamerami.

Księżna Diana wypoczywa na jachcie w BIKINI! Wyciekły odważne zdjęcia

Wiedząc, że księżna ma obsesję na punkcie opiekunki swoich dzieci (była przekonana, że Karol chce ją zamordować i ożenić się z Tiggy Legge-Bourke), przedstawił fałszywy rachunek za aborcję, której miała dokonać kobieta, usuwając dziecko księcia Walii. Bashir był przekonany, że nastawiając  Podczas jednego z przyjęć księżna miała podejść do kobiety i powiedzieć jej „przykro mi z powodu dziecka”. Wówczas sprawą zainteresował się sekretarz królowej.

Księżna Diana chciała UWOLNIĆ się od Karola za wszelką cenę. Co ZROBIŁA?

Niewykluczone, że w całej sprawie może być sporo prawdy. W przeszłości BBC przepraszała brata księżnej za to, że do zdobycia zaufania arystokratki, dziennikarz wykorzystał sfałszowane kwity bankowe. Publikacja wyników śledztwa jest planowana na czerwiec. 

 

Księżna Diana podczas słynnego wywiadu w 1995 roku, fot. Forum

Księżna Diana w 1991 roku, fot. Forum

Kristen Stewart zagra księżną Dianę

Księżna Diana/fot. Forum