Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Manicure hybrydowy robi coraz więcej kobiet. To przede wszystkim oszczędność czasu i gwarancja zadbanych paznokci przez cały czas. Jest niezwykle trwały i nie ściera się, gdy moczymy dłonie w wodzie, pod wpływem detergentów i innych czynników, które sprawiają, że zwykły lakier odpryskuje.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Jak zrobić hybrydę samemu? Należy zacząć od opiłowania paznokci i odsunięcia lub wycięcia skórek. Następnie matowimy płytkę przy użyciu bloku polerskiego i przecieramy ją odtłuszczaczem. Możemy dodatkowo zastosować primer. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy bazy i utrwalenie jej w lampie UV. Nakładamy warstwę koloru i znów wkładamy dłonie pod lampę. Po utwardzeniu hybrydy nakładamy lakier nawierzchniowy. Przemywamy ostatnią warstwę odtłuszczaczem i smarujemy dłonie oraz paznokcie oliwką. Ile trwa zrobienie paznokci hybrydowych? Powinno nam to zająć około 1-2 godziny.

Jak przygotować paznokcie do manicure hybrydowego?

Przede wszystkim nie mogą być one bardzo zniszczone, na początku zadbajmy o ich pielęgnację, aby je wzmocnić. Jeśli są w dobrej kondycji, to przed nałożeniem hybrydy należy odsunąć skórki, opiłować płytkę i ją odtłuścić. Musimy też pozbyć się wszelkich resztek lakieru.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak ściągnąć paznokcie hybrydowe. Nie można ich zdzierać, a zwykły zmywacz nie wystarczy. Możemy oczywiście zrobić to w salonie kosmetycznym ale również samodzielnie w domu. Potrzebny nam będzie do tego aceton. Nakładamy na paznokcie hybrydowe płatki kosmetyczne zmoczone w nim, owijamy każdy palec folią aluminiową i trzymamy przez około 10-15 minut. Po tym czasie powinniśmy bez problemu zdjąć hybrydę.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

1. Piłujemy płytkę.
2. Odsuwamy i wycinamy skórki.
3. Matowimy płytkę blokiem polerskim.
4. Przecieramy paznokcie odtłuszczaczem.
5. Stosujemy primer
6. Nakładamy cienką warstwę bazy i utrwalamy ją pod lampą UV (około 2 minuty).
7. Nakładamy warstwę koloru i utwardzamy pod lampą (również około 2 minuty)
8. Aplikujemy lakier nawierzchniowy.
9. Przemywamy paznokcie odtłuszczaczem i smarujemy je oliwką.

Paznokcie hybrydowe czy żelowe?

Manicure żelowy jest metodą przedłużania i upiększania paznokci. Polega na nakładaniu kilku warstw żelu i utwardzaniu ich przy pomocy lampy UV. Paznokcie żelowe są niezwykle trwałe, tak samo jak i hybryda. Niestety przy częstym nakładaniu żelu, nasza płytka może się osłabić i pod tym względem hybryda jest bezpieczniejsza.

Jak ozdobić paznokcie hybrydowe?

Jeśli lubimy wzorki na paznokciach, warto sprawdzić, co jest teraz modne. Paznokcie hybrydowe 2017 to przede wszystkim czerń, granat, bordo, ciemna zieleń, a także złoto. Jeśli chodzi o wzory, to modne paznokcie hybrydowe powinny mieć minimalistyczne paski lub kropki. Na czasie jest technika łączenia barw. Modne paznokcie hybrydowe to również wzór ombre, kolory nude, zdobienie ich kryształkami, perełkami.

Double tap if you love this geometric nail art. #iridesi #nails #beauty

Post udostępniony przez Iridesi® (@iridesiskin)

Ile się trzymają paznokcie hybrydowe?

Hybryda jest bardzo trwała, więc może się trzymać na naszych paznokciach nawet do kilku tygodni. Po upływie 2-3 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu naszych paznokci, jednak pojawia się odrost, który wygląda dość nieestetycznie. Z tego względu zazwyczaj zdejmuje się je po upływie tego czasu.

Opinie o paznokciach hybrydowych

Manicure hybrydowy zdobywa coraz większą popularność. Wystarczy zauważyć, że wykonamy go niemal w każdym salonie kosmetycznym, a wiele kobiet kupuje zestawy do robienia manicure lakierami hybrydowymi. Taki manicure to idealne rozwiązanie dla pań, które nie mają dużo czasu, a chcą, aby ich dłonie zawsze wyglądały perfekcyjnie.

Ile kosztują paznokcie hybrydowe?

Koszt paznokci hybrydowych waha się od 50 do około 200 zł, jeśli wykonujemy je w salonie kosmetycznym. Zależy to od renomy salonu, tego, czy zażyczymy sobie wzorki czy jeden kolor. Jeśli zdecydujemy się je wykonywać w domu, z pewnością wyniesie nas to mniej. Koszt jednego lakieru to około 15-30 zł, a zestaw z lampą i akcesoriami to zazwyczaj koszt 100 zł w górę.