Księżna Kate ma nie tylko znaną wszystkim siostrę Pippę, ale również młodszego o 6 lat brata Jamesa. Okazało się, że walczy on z ciężką chorobą.

Wyciekły kompromitujące zdjęcia Jamesa Middletona (FOTO)

Cierpi na depresję oraz zespół ADD (zaburzenia koncentracji uwagi). Opowiedział o swoich przeżyciach w rozmowie z Daily Mail.

Wiem, że mam szczęście i jestem uprzywilejowany, ale to nie chroni przed depresją. Trudno opisać ten stan. To nie tylko smutek. To choroba, rak umysłu. To nie jest uczucie, ale brak uczuć. Istnienie bez celu lub kierunku. Nie czułem radości, podniecenia, ani oczekiwania, tylko lęk ściągał mnie rano z łóżka. Nie rozważałem samobójstwa, ale nie chciałem żyć w stanie umysłu, w którym się znajdowałem.

Brat Kate Middleton odblokował Instagram! Co kryje na swoim profilu?

Wyznał, jak się czuł.

Dopadało mnie każdej nocy. Katatonia nieistniejących dźwięków grała mi w głowie. Czułem się, jakby ktoś przestawiał mi w głowie stacje radiowe i nie przejmował się tym, że audycja wciąż się zmienia.

Obowiązkowe testy na depresję dla kobiet w ciąży. KAŻDA będzie musiała go wypełnić i to 3 razy!

James leczy się i jest z nim lepiej. Księżna Kate nie raz wypowiadała się na temat tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Wspiera organizacje charytatywne, które działają w tej kwestii.

James Middleton, brat księżnej Kate o depresji: to RAK umysłu

James Middleton, brat księżnej Kate o depresji: to RAK umysłu