Księżniczka Anna wspomina swoją zmarłą matkę, królową Elżbietę II, we wzruszającym oświadczeniu, gdzie ujawniła, że ​​była u boku królowej przez cały jej ostatni dzień życia. Jedyna córka królowej napisała o tym, jak „pokorne i podnoszące na duchu” było towarzyszenie mamie „w jej ostatniej podróży”.

Księżniczka Anna dzieli się tym, jak wyglądał ostatni dzień królowej

Księżniczka Anna, której starszy brat król Karol III objął tron, pojawiła się obok swojej matki na królewskim portrecie zamieszczonym na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej.

Król Karol III: niekontrolowane wybuchy złości i zwolnienie prawie SETKI pracowników

Na zamieszczonym zdjęciu monarchini miała na sobie elegancki, brzoskwiniowy żakiet i długą spódnicę w kratę. Księżniczka Anna miała na sobie zielony sweter, a pod nim koszulę z kołnierzykiem. Obie panie uśmiechnęły się łagodnie do zdjęcia, ukazując obraz królewskiej równowagi.

W towarzyszącej wiadomości księżna Anna napisała:

Miałam szczęście dzielić ostatnie 24 godziny życia mojej ukochanej Matki. To był zaszczyt i przywilej towarzyszyć jej w jej ostatniej podróży. Bycie świadkiem miłości i szacunku okazywanego przez tak wielu podczas tej podróży było zarówno upokarzające, jak i podnoszące na duchu.

Następnie dodała:

Król Karol III z Camillą po raz pierwszy przybył do Pałacu Buckingham jako monarcha Wielkiej Brytanii

Wszyscy będziemy dzielić wyjątkowe wspomnienia. Dziękuję wszystkim, którzy podzielają nasze poczucie straty. Być może przypomniano nam, jak wiele jej obecności i wkładu w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik.

W swoim oświadczeniu wspomniała także o swoim bracie:

Jestem również bardzo wdzięczna za wsparcie i zrozumienie zaoferowane mojemu drogiemu bratu Charlesowi, ponieważ przyjmuje on dodatkowe obowiązki Monarchy – kontynuowała.

To tu odpoczywała Elżbieta II. Co wiemy, o Balmoral w Szkocji?

Księżna Anna była jedyną córką królowej Elżbiety II.

File photo dated 01/09/18 of Queen Elizabeth II and the Princess Royal Credit line: Andrew Milligan / PA Images / Forum