Królowa Elżbieta II pozostawiła po sobie ogromną kolekcję biżuterii.  Królewscy eksperci sugerują, że znaczna część kolekcji trafi do królowej małżonki Camilli, a także księżnej Walii.

Camilla i Kate otrzyma najwięcej biżuterii królowej

„W tym wszystkim jest hierarchia”, powiedziała Entertainment Tonight 16 września Katie Nicholl, która napisała kilka książek o rodzinie królewskiej.

„Królowa małżonka będzie miała pierwszy wybór biżuterii królowej. A potem jest oczywiście księżna Walii, Kate. Jestem pewna, że ​​księżna Sussex również będzie mogła, ale będzie miała znacznie mniejszy wybór. -powiedziała ekspertka.

Chociaż pałac nie potwierdził, które klejnoty zostały przekazane dzieciom królowej – jej testament jest prywatny – królewskie ekspertki Lisa Levinson i Nicholl sugerują, że księżniczka Anna, druga najstarsza z dzieci królowej, otrzyma pierścionek zaręczynowy matki.

Meghan Markle, księżniczka Charlotte i król Karol III płakali na pogrzebie [ZDJĘCIA]

Pałac nie ujawnił jeszcze szczegółów na temat tego, w czym zostanie pochowana królowa, chociaż królewscy eksperci uważają, że nie będzie to miało dla monarchii materialnego znaczenia .

„Jej Wysokość jest niezwykle skromną kobietą w sercu”, powiedział Levinson, szef ds. komunikacji w Natural Diamond Council 16 września dla Metro, „która prawdopodobnie nie będzie ubrana w cokolwiek poza prostą walijską złotą obrączką  i pary perłowych kolczyków.”

Przepiękna księżna Kate w naszyjniku i kolczykach należących do królowej

Królewscy obserwatorzy zauważyli już członków rodziny królewskiej noszących biżuterię z kolekcji królowej na jej cześć. Na uroczyste przyjęcie 16 września Kate założyła ulubione perły królowej, a także kolczyki z brylantami i perłami ze srebrnego jubileuszu królowej. Później nosiła naszyjnik – zrobiony z pereł podarowanych królowej przez rząd japoński w latach 70. – na pogrzeb królowej 19 września.

Podobnie królowa małżonka nosiła broszkę Hesse Diamond Jubilee, bezcenną pamiątkę podarowaną królowej Wiktorii w 1897 roku. Queen Consort zaczęła nosić broszkę w kształcie serca wkrótce po ślubie z Karolem w 2005 roku.

Przyłapana! Księżna Kate rzuca „lodowate” spojrzenia na Meghan

Broszka przyciągnęła uwagę królewskich obserwatorów, ponieważ była z szafirem, chociaż królowie zazwyczaj noszą diamenty i perły jako część stroju żałobnego.

„Królowa słynęła z tego, że przemawiała przez swoje broszki, a teraz Królowa Małżonka przyjmuje ten zwyczaj” – powiedziała Rachel Garrahan, dyrektor ds. biżuterii i zegarków w brytyjskim Vogue. „Jest to jedna z najstarszych biżuterii należących do Camilli i jego królewska historia łączy przeszłość i przyszłość monarchii”.

 

 

The Funeral of Queen Elizabeth II Credit line: James Whatling / The Mega Agency / Forum

The funeral of Her Majes Model Release: no, Credit line: POOL / Reuters / Forum

The Princess Royal / Forum

Britain’s King Charles and Queen Camilla walk along Forum