Już za parę dni, 19 września o godzinie 11:00 czasu londyńskiego odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Na pogrzebie pojawi się około 500 najważniejszych przywódców świata oraz wiele sławnych nazwisk. Nie zabraknie m.in Andrzeja Dudy z małżonką, a także prezydenta USA Joe Bidena. Swoją obecnością zaszczyci również Ołena Zełeńska, jednak bez towarzystwa męża, który pozostanie na terenie objętej wojną Ukrainy. W ostatniej drodze monarchini chce również towarzyszyć wiele „zwyczajnych osób” z całego świata. Niewątpliwie będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii, którego wiele osób chce być częścią. Jeśli również planowaliście wybrać się w tym czasie do Londynu, mamy jednak złe wieści. Ceny za przelot i pobyt w hotelach osiągają astronomiczne kwoty!

Królewski strażnik ZEMDLAŁ przed trumną Elżbiety II! (WIDEO)

Zbliża się pogrzeb Elżbiety II. Ceny za przelot i hotel wzrosły nawet sześciokrotnie

Jak podaje brytyjski dziennik Daily Mail, nawet sześciokrotnie wzrosły ceny niektórych biletów lotnicznych i hoteli w samym sercu Wielkiej Brytanii. Choć dotychczas weekend w Londynie można było spędzić całkiem tanio, na czas pogrzebu brytyjskiej monarchinii trzeba się liczyć ze znaczącym wzrostem kosztów. Dla przykładu, lot liniami British Airways z Edynburga do londyńskiego Heathrow w najbliższą niedzielę to koszt ok. 422 funtów za bilet w jedną stronę. Tymczasem już dzień później ten sam bilet kosztuje 99 funtów. W przypadku podróży z Warszawy LOT-em bilet na niedzielę kosztuje 2300zł, a w poniedziałek już tylko 603 złote.

Również dotychczas słynący z dobrych cenowo ofert Ryanair podniósł ceny na czas uroczystości pogrzebowych – W poniedziałek 19 września za popołudniowy lot z Łodzi do Londynu, który odbędzie się po pogrzebie, zapłacimy 975, 29 zł, czyli ponad 1/3 taniej. W czwartek tylko 507,88 zł. Z kolei na początku przyszłego miesiąca, np. we wtorek 4 października jest to jedynie 111,44 zł.

Z kolei wybierając Wizz Air, 17 lub 19 września za lot do Luton zapłacimy między 961 a 1031zł. A jeśli wybierzemy się trzy dni później? Wtedy będzie to już tylko 211,40zł.

Jeśli ceny lotów was nie odstraszyły, to niewątpliwie zrobią to ceny hoteli – w czterogwiazdkowym londyńskim Park Plaza Westminster Bridge London, który jest wyjątkowo dobrze położony, jeśli ktoś chce być blisko poniedziałkowych wydarzeń, za nocleg w pokoju dwuosobowym z niedzieli na poniedziałek trzeba zapłacić 1,5 tysiąca funtów. Tydzień później — 250 funtów.

Ostudziliśmy wasz zapał? Jeśli nie, to pamiętajcie, że możecie się podzielić zdjęciami lub nagraniami z uroczystości wysyłając je na nasz adres