Jennifer Aniston jest po 50-tce, a wciąż zachwyca figurą. Aktorka kompletnie nie wygląda na swój wiek, jest bardzo zgrabna i wciąż tryska energią. W dużej mierze to zasługa jej sposobu odżywiania. Gwiazda stosuje dietę zone – na czym ona polega?

Ta sesja Jennifer Aniston to istny OGIEŃ! Nie możemy oderwać oczu

Jennifer Aniston jest na diecie zone

Dieta zone, inaczej nazywana dietą strefową opiera się na tym, że 40 procent kalorii ma pochodzić z węglowodanów, 30 procent z białka, a 30 procent z tłuszczów. Należy dbać o te proporcje spożywając każdy posiłek. Chodzi o to, aby poziom insuliny i glukagonu – hormonów odpowiedzialnych za odkładanie i spalanie tłuszczu, utrzymywał się w strefie równowagi.

W tej diecie ograniczamy cukier, czerwone mięso, ryż, makaron czy ziemniaki, unikamy alkoholu i kofeiny. Stawiamy na białe mięso, warzywa, owoce, ryby.

Jemy 4-5 posiłków a ilość kalorii waha się pomiędzy 1200-1700, w zależności od naszych potrzeb i tego, ile chcemy schudnąć.

Natalia Siwiec robi KAŻDEGO DNIA to, co Jennifer Aniston. Ma świetny sposób na piękną sylwetkę

Dieta sprawia, że nie jesteśmy głodni, mamy dużo energii, a co najważniejsze, jeśli stosujemy się do wszystkich zasad, możemy zapomnieć o efekcie jo-jo.

Co Jennifer Aniston je na śniadanie, obiad i kolację?

Jennifer Aniston dzień zaczyna od szklanki wody z cytryną. Następnie spożywa śniadanie.

Kiedy się budzę, piję ciepłą wodę z cytryną, a następnie robię shake’a lub awokado i jajka, które są jednym z moich ulubionych śniadań. Dodaję odrobinę oleju kokosowego. Czasami zjadam płatki jaglane z bananem lub owsiane z dodatkiem roztrzepanego białka – powiedziała aktorka w rozmowie z Elle.

Jeśli chodzi o lunch, czy kolację, Aniston stawia na warzywa z dodatkiem białka. Je warzywa w różnej formie lub sałatki z dodatkiem białego mięsa. Lubi zjeść burgera z kurczaka zawiniętego w sałatę – coś w rodzaju wrapa.

Adele schudła prawie 50 kg dzięki diecie sirtfood – na czym dokładnie polega? (DIETY GWIAZD)

Jennifer między posiłkami podjada jabłka z masłem z migdałów lub po prostu orzechy. Czasem kroi surowe warzywa i dodaje do nich jajko na twardo. Każdego dnia pije również sok z selera.

Gwiazda pozwala sobie również na odstępstwa od diety. Uwielbia makaron, a zwłaszcza carbonarę i chociaż na co dzień z niego rezygnuje, wybiera go, gdy zjada coś na mieście. Aniston jest fanką włoskiej kuchni, więc jej „cheat meal” często jest pizzą. Ma nawet własny piec!

 

 

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston fot. Forum/Backgrid

Jennifer Aniston w białej sukni

Jennifer Aniston w białej sukni fot. JAVIER ROJAS/PI

Jennifer Aniston na Złotych Globach

Jennifer Aniston na Złotych Globach fot. Reuters / Forum