Jerzy Stuhr kilka lat temu wygrał walkę z nowotworem, z którym zmagał się od ponad dekady – w 2011 r. zdiagnozowano u niego rak krtani. Teraz w rozmowie z „Newsweekiem” wraca pamięcią do choroby i przebiegu leczenia.

Jerzy Stuhr kończy karierę?! Zaskoczył wyznaniem po spektaklu

Jerzy Stuhr przeżył nawrót raka

Niestety w ubiegłym roku Maciej Stuhr poinformował, że choroba ojca znowu się odezwała. Teraz Jerzy Stuhr wyznaje, że przeszedł dokładnie tę samą operację, co Zbigniew Ziobro:

Wznowa jest częstym przypadkiem w nowotworze, ale wytrzymałem. Mam dokładnie to samo co Ziobro. Takie samo cięcie. Mam dla niego współczucie, bo leżałem na takim samym łóżku. I wiem, co to jest. Wiem, jak to boli. Wiem, co to znaczy nie móc podnieść ręki, nie móc wstać – powiedział Jerzy Stuhr.

Zbigniew Ziobro zabrał głos. Opublikował zdjęcie ze szpitala

Zbigniew Ziobro, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Wspomina, że po operacji miał trudności dojść nawet do łazienki: Myślałem tylko o tym, ile jeszcze kroków dzisiaj? Dokąd dojdę? Do łazienki czy do recepcji? Z balkonikiem czy dam radę o własnych siłach? Jestem zaprawiony w chorobach. Widocznie mam silny organizm”. 

Jerzy Stuhr szokuje po najnowszym wywiadzie! „Tak naprawdę nic nie zrobiłem”

Na początku lekarze nie dawali za wiele szans Stuhrowi i uznano go za pacjenta paliatywnego. Aktor wyznaje, że dopiero kiedy trafił do torakochirurga z Zakopanego, Marcina Zielińskiego pokonał raka.

Po latach aktor wyznał, że lekarze popełnili błąd w leczeniu: 

„Lekarze popełnili przy moim leczeniu parę poważnych błędów. Na przykład uznali, że jestem przypadkiem paliatywnym i można mi co najwyżej pomóc godnie umrzeć. Wszczepili mi stenty do przełyku. Sprawę uratował docent Marcin Zieliński, torakochirurg z Zakopanego” – wyznaje „Newsweekowi” Jerzy Stuhr.

Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA