Jerzy Stuhr to polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser, filolog i pisarz, profesor sztuk teatralnych. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Na scenie zadebiutował w 1973 roku rolą Belzebuba w „Dziadach” w reżyserii Konrada Swinarskiego. W 1976 roku zagrał swoją pierwszą główną rolę filmową – Antoniego Gralaka w filmie Krzysztofa Kieślowskiego „Spokój”. W latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie.

Przeszedł dwa zawały serca, udar mózgu oraz wygrał walkę z nowotworem krtani. W 2022 roku spowodował kolizję drogową prowadząc w stanie nietrzeźwości, za co zatrzymano mu prawo jazdy i otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat.

Jerzy Stuhr wydał oświadczenie! Tłumaczy się ze swojej poprzedniej wypowiedzi

Jerzy Stuhr kończy karierę w teatrze i na uczelni

W ostatnim czasie aktor miał długą przerwę od swojej działalności zawodowej. Jakiś czas temu wrócił na scenę i wystąpił w sztuce „Geniusz”, gdzie wcielił się w postać Konstantina Stanisławskiego. Nieoczekiwanie, po zakończeniu spektaklu zwołał minikonferencję, na której ogłosił swoje dalsze plany na przyszłość. Okazuje się, że aktor planuje zakończyć pewne etapy w swojej karierze i kończy z grą w teatrze oraz wykładaniem w szkole teatralnej:

Już chyba nie wyjdę na scenę. Tak w pełni. Kończę też z uczeniem aktorów. Już za stary jestem na działalność pedagogiczną” – cytuje jego słowa „Super Express”. Potem dodał, że podjął ostateczną decyzję o zawieszeniu kariery: „Teatr, który kocham i uczenie młodych, co jeszcze bardziej kochałem, to już chyba czas zakończyć.

Słowom Stuhra nie do końca dowierza jego sceniczny partner Jacek Braciak, który zapytany o to, czy „Geniusz” będzie scenicznym pożegnaniem Jerzego Stuhra odparł:

Eee tam, nie wierzę. Tak się kryguje. Ja się bardzo cieszę, że mogę grać z nim razem. Choć to raczej nie gra. Jerzy Stuhr robi coś takiego, że bycie z nim na scenie, to jest po prostu rozmowa.

Jerzy Stuhr szokuje po najnowszym wywiadzie! „Tak naprawdę nic nie zrobiłem”

pasekkozak

Jerzy Stuhr usłyszał wyrok!

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Jerzy Stuhr, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr, fot. Kurnikowski/AKPA

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr , fot. Kurnikowski/AKPA