Jerzy Stuhr ostatnio udzielił wywiadu, w którym nawiązał do swojej głośnej kolizji w Krakowie. Przypominamy, że aktor rok temu zahaczył o motocyklistę swoim samochodem, kiedy był pod wpływem alkoholu. Miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Maciej Stuhr odniósł się do stanu ojca! Nadal leży na OIOM-ie?

Jerzy Stuhr mówi o wypadku

Wylał się wówczas ogromny hejt w sieci. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych syna przeprosił za całe zajście:

Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji – przekazał w oficjalnym oświadczeniu.

Maciej Stuhr po raz pierwszy o wypadku ojca. Wyznał: „Tata jest na OIOM-ie”

Teraz w rozmowie z „Plejadą” podzielił się swoimi przemyśleniami po głośnej kolizji. Mówi wprost, że czuje się niewinny:

Czuję się niewinny, skończyło się na kolizji. Tak naprawdę nic nie zrobiłem, więc wewnętrznie jestem kompletnie czysty. Oczywiście denerwują mnie pomówienia i stosunek prokuratury do mojej osoby, która proponowała coraz wyższe kary i chciała mnie zjeść. Pan Ziobro ścigał pół roku. Powiedzieli, że będą to robić do końca, a ja się zastanawiam: po co? To wręcz filmowa sytuacja, ale chciałbym, żeby już się skończyła – powiedział Plejadzie Jerzy Stuhr.

Zapowiedział też, że pod koniec listopada ukaże się jego kolejna książka, w której opowie więcej o swoim wypadku.

Bolało mnie, że byłem opluwany w gazetach, przedstawiany jako wyklęty, a przecież nikomu nic nie zrobiłem. Na szczęście przyjaciele stanęli na wysokości zadania. Spotkałem się z dużą życzliwością obcych ludzi, którzy pisali do mnie i wspierali. W Wydawnictwie Literackim z końcem listopada wyjdą moje pamiętniki, w których odniosę się do tego oficjalnie. Tragedia zacznie się w dniu, w którym straciłem prawo jazdy – mówi aktor.

Maciej Stuhr bezlitośnie zakpił z ojca na gali Orłów! „OSIOŁ ROKU”

Na Jerzego Stuhra po raz kolejny wylał się ogromny hejt. Po tym wywiadzie głos zabrało wiele znanych twarzy między innymi Jakub Wencel z „Gazety Wyborczej”:

Jeśli Jerzy Stuhr uważa, że „nie zrobił nic złego”, to znaczy, że jesteśmy jako społeczeństwo dla pijanych kierowców zdecydowanie za dobrzy. 

Następnie drwił Łukasz Pawłowski: O matko, to jednak jakaś większa „ofensywa” Pana Stuhra, strasznie to smutne…”, Tomasz Walczak, dziennikarz działu Opinie „Super Expressu”: Jerzy Stuhr swoje przygody z potrąceniem po alkoholu widziałby jako element nagonki na siebie. Ooookeeej”. 

Jerzy Stuhr, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr, fot. Kurnikowski/AKPA