Jerzy Stuhr 17 października spowodował wypadek na drodze pod wpływem alkoholu. Jadący Lexusem potrącił motocyklistę i według świadków nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem pokazało 0,7 promila alkoholu, z tendencją spadkową.

Jerzy Stuhr miał uciekać z miejsca wypadku aż dwa razy?!

Jest wyrok ws. Jerzego Stuhra

Pod koniec listopada aktor usłyszał zarzuty. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle. On zapomniał o tym spotkaniu w związku z tym, czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i pojechał – tłumaczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator Janusz Hnatko.

Jerzy Stuhr może usłyszeć nowe zarzuty!

Natomiast dziś w Sądzie Rejonowym w Krakowie zapadł wyrok w sprawie potrącenia motocyklisty przez aktora Jerzego Stuhra. Sąd uznał go za winnego i skazał go na karę grzywny (12 tys. złotych) oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Poza tym musi też wpłacić 6 tys. zł na fundusz osób pokrzywdzonych w wypadkach.

Jerzy Stuhr zabrał głos po jeździe pod wpływem alkoholu

Jak podaje „Super Express„, Stuhr skorzystał z możliwości niestawienia się w sądziereprezentował go pełnomocnik Jakub Dzwoniarski, który wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.

 

 Jerzy Stuhr, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA