Proces Danny’ego Mastersona (46 l.) o gwałt został unieważniony. W środę ława przysięgłych stwierdziła, że ​​nie jest w stanie wydać werdyktu w sprawie żadnego z trzech zarzutów karnych postawionych Danny’emu Mastersonowi w związku ze zgwałceniem 3 kobiet w oddzielnych incydentach w latach 2001-2003.

Chris Noth z „Seksu w wielkim mieście” oskarżony o gwałt

Zgodnie z wyrokiem 10 osób uważało, że Masterson nie jest winny w punkcie 1, podczas gdy dwie osoby uważały, że jest winny. W przypadku kolejnego 2  z ośmiu przysięgłych uważało, że jest niewinny, a czterech uważało, że jest winny. W 3 sprawoe przysięgli uznali za niewinnego (7 osób) i winnego (5 osób).

Po dokładnej i obszernej dyskusji jest jasne, że jako przysięgli jesteśmy nieugięci w kwestii utrzymania naszego indywidualnego stanowiska w każdym z trzech zarzutów, brzmiała mowa.

Danny Masterson niewinny gwałtów?

Jesteśmy oczywiście rozczarowane, że przynajmniej na razie Daniel Masterson uniknął odpowiedzialności karnej za swoje godne ubolewania czyny. Jednak wspólnie jesteśmy zdecydowane kontynuować naszą walkę o sprawiedliwość. W tym w sądzie cywilnym, gdzie zarzuciłyśmy panu Mastersonowi, kościołowi scjentologicznemu, jego przywódcy Davidowi Miscavigowi spisek i systematyczne prześladowanie, nękani i zastraszanie nas, gdy chciałyśmy rzucić światło na działania pana Mastersona, powiedziały ofiary aktora w oświadczeniu dla Deadline.

Lady Gaga otwiera się na temat gwałtu. Była w ciąży

Data ponownego procesu została ustalona na 27. marca 2023 r., a Danny Masterson pozostanie wolny za kaucją w wysokości 3,3 miliona dolarów.