Jak podaje NBC News, 3 miesiące po tym, jak ława przysięgłych uznała Danny’ego Mastersona (47 l.) za winnego 2 gwałtów, sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles skazał go na 30 lat więzienia. Grozi mu nawet dożywocie.

Ashton Kutcher nadal przyjaźni się z Dannym Mastersonem

Aktor i członek kościoła scjentologicznego został aresztowany i oskarżony o 3 zarzuty gwałtu z użyciem siły w 2020 roku w maju tego roku. Teraz został uznany za winnego zgwałcenia 2 kobiet w swoim domu w Hollywood Hills w latach 2001–2003.

Wyrok zapadł 6 miesięcy po ogłoszeniu unieważnienia procesu w sprawie Mastersona, w wyniku którego ława przysięgłych nie była w stanie osiągnąć jednomyślnej decyzji w sprawie 3 zarzutów gwałtu. W nowym procesie 3 kobiety, których nazwiska nie zostały ujawnione, złożyły emocjonalne zeznania.

Danny Masterson skazany na 30 lat więzienia

Kobiety wcześniej oskarżyły kościół scjentologiczny o wywieranie na nie nacisku, aby nie zgłaszały zarzutów policji. Kościół zaprzeczył tym oskarżeniom.

Danny Masterson oskarżony o gwałty

Jak podaje NBC News, Danny Masterson, który wcześniej nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Jak podają amerykańskie źródła, po wydaniu wyroku aktor serialu „Ranczo” i „Różowe lata 70.” został zabrany z sali sądowej w kajdankach, a jego żona Bijou Phillips (siostra aktorki Busy Phillips) zalała się łzami.