Sardynia – Szmaragdowe Wybrzeże

To miejsce w pewien sposób szczególne, bo jakby zarezerwowane dla wielkich i możnych tego świata. To właśnie tu odpoczywają od wszechobecnych paparazzich, ciesząc się spokojem i leniwą włoską sjestą. Jeśli wybierzemy się do Porto Cervo w sezonie letnim, na pewno spotkamy przynajmniej jedną gwiazdę światowego formatu na codziennych zakupach, w restauracji, czy po prostu na spacerze. To miasto szczególnie upodobali sobie ludzie mający pieniądze, być może dlatego, że jest tam marina, w której można podziwiać i cumować najpiękniejsze jachty na świecie. Niejeden miliarder na Sardynię przypływa właśnie własnym jachtem. Wakacje na wyspie to okazja, by otrzeć się o tak zwany wielki świat.

Sardynia – klimat

Sardynia to wyspa bardzo przyjazna turystom. Możemy liczyć na aż trzysta słonecznych dni w roku. W sezonie letnim jest najprzyjemniej – sucho i ciepło. Największe upały panują od czerwca do września. To najlepsza pora na wakacje na plaży. Późną wiosną i wczesną jesienią na wyspie jest ciepło, ale nie gorąco, to najlepszy czas na zwiedzanie i spokojne podróżowanie po Sardynii. Jeśli chcemy poczuć się na Sardynii jako jedyni podróżnicy, trzeba tam pojechać zimą. Od grudnia do marca jest najchłodniej i praktycznie nie ma turystów. Jednak zima na Sardynii w niczym nie przypomina zimy w Polsce. Na pewno będziemy przyjemnie zaskoczeni.

Sardynia – Castelsardo

To jedno z dwóch miast-wizytówek wyspy. Jeśli udajemy się na Sardynię, po prostu musimy je zobaczyć. Jego centralnym punktem jest stary zamek, który do dziś skupia życie kulturalne i towarzyskie miasta. Odbywa się tu wiele imprez rozrywkowych i kulturalnych, kwitnie lokalny handel – to właśnie tu kupimy miejscowe przysmaki niedostępne nigdzie indziej.

Sardynia – Alghero

To miasto całkiem trafnie nazwano włoską Barceloną. Wiernie oddaje jej klimat. Ma podobną do katalońskiej flagę, podobieństw można doszukać się także w języku i lokalnych specjałach. Na uwagę zasługują też wąskie uliczki i postawione przy nich kamienice. Sprowadzeni niegdyś z Katalonii osadnicy chcieli koniecznie poczuć się jak w domu i stąd właśnie wzięło się Alghero niemal bliźniacze miasto Barcelony. Największą atrakcją Alghero są podziemne Groty Neptuna. Można je zwiedzać statkiem lub pieszo.

Sardynia – nie tylko morze

Sardynia jest wyspą, więc w naturalny sposób kojarzy się z morzem i plażą. Niestety plaż jest niewiele, wybrzeże Sardynii to głównie malownicze klify. Ale Sardynia to także góry, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy wspinaczki skałkowej. Do dyspozycji są aż cztery tysiące tras wspinaczkowych.

Sardynia – jak dojechać

Sardynia jest wyspą, więc odpadają połączenia kolejowe i autokarowe. Przy odrobinie uporu zapewne dałoby się opłynąć całą Europę statkiem i w ten sposób dostać się na Sardynię. Jednak najwygodniejsza jest droga powietrzna. Bilety lotnicze na Sardynię łatwo zarezerwujemy i opłacimy na platformie TRANSPOMAT. Szukając biletów, trzeba kierować się na lotnisko w Cagliari, skąd łatwo dostaniemy się do innych części wyspy. W sezonie letnim możemy liczyć na połączenie tanimi liniami lotniczymi bez przesiadek. Cena biletu to nieco ponad trzysta złotych. Poza sezonem musimy liczyć się z koniecznością jednej lub dwóch przesiadek. Najtańszy bilet kosztuje niecałe siedemset złotych.

Materiał partnera