Już wkrótce, bo 12 czerwca historyczny koncert, który zakopie wszelkie konflikty i puści w niepamięć dissy. Na jednej scenie JIMEK, TEDE, O.S.T.R., PRO8L3M, Bedoes, czy Sokół, a nawet kultowy Kaliberr 44 czy Molesta! 12 czerwca na płycie Lotniska Bemowo będzie miało widowisko na jakie czekają wszyscy fani polskiego hip-hopu, a wszystko to w symfonicznej oprawie.

Na jednej scenie pojawią się 3 pokolenia wyjątkowych twórców, którzy w polskim rapie zdobyli wszystko! To właśnie oni kształtowali hip-hop w Polsce, to właśnie oni eksperymentowali jako pierwsi z brzmieniem i awangardą, to właśnie oni odpowiedzialni są za ukształtowanie muzyczne wielu młodych ludzi!

Mistrzowski skład wchodzi na scenę

Na bemowskiej scenie pojawią się obok JIMKA – pomysłodawcy koncertu: Bedoes, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Kizo, Molesta, Mor W.A., O.S.T.R, Płomień 81, PRO8L3M, Sokół, Szczyl, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład i  Żabson. Jakiś czas temu Jimek miksował z filharmonią zagraniczne utwory, teraz przyszła kolej na nasze, polskie hip-hopowe podwórko.

– Od momentu, kiedy amerykańscy raperzy przyjęli Hip Hop History Orchestrated, czuję, że to mój psi obowiązek pokazać nasz własny. Zupełnie inny. Często refleksyjny, introwertyczny, liryczny, nawet poetycki jak planty Wyspiańskiego – mówi JIMEK, którego udało się nam złapać w trakcie przygotowań do wielkiego występu. Odnosi się także do gwiazdozbioru polskich artystów, których wkrótce zobaczymy na scenie. –To będzie jak pocztówka z dawnego kraju, jak album ze zdjęciami, ciekawe zderzenie nowego pokolenia z ich własnymi idolami, moimi też. To będzie najbardziej elegancki mixtape w historii.

Aranżacja to gwóźdź programu koncertu 

Bazą całości koncertu to oczywiście wyjątkowi, legendarni artyści, natomiast orkiestra symfoniczna w liczbie 70 osób dopełni dzieła, dzięki sentyment do lat 90., powrót do Y2K i ten współczesny luz wybrzmią w zupełnie nowej, nieoczekiwanej odsłonie.

Chcesz usłyszeć największe hip-hopowe hity i zobaczyć co się stanie kiedy najwięksi raperzy staną ramię w ramię z dyrygentem? Nie może cię zabraknąć na tym koncercie. Akompaniament perkusistów, instrumentów dętych, smyczków – jednym słowem, czegoś takiego jeszcze nie słyszałeś. Już za miesiąc największe hip-hopowe hity znad Wisły usłyszymy w akompaniamencie całej armii perkusistów, instrumentów dętych i smyczków.

Hip-hop nie dzieli nas, a łączy

– Powtarzaliśmy za Fokusem w roku dwutysięcznym. I taka właśnie jest idea wydarzenia, za którym stoi JIMEK, czyli Radzimir Dębski. Kiedy w 2015 wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR) po raz pierwszy wykonał medley, złożony z największych kawałków ostatnich dekad, o nazwie Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK, zachwycił nim nie tylko miliony Polaków. Opus magnum JIMKA podziwiali światowi gracze takiego formatu, jak Mobb Deep, Pharoahe Monch, czy Nicki Minaj. Teraz artysta przenosi te same emocje na wielką scenę i zaprasza fanów z całej Polski, by stali się częścią historii.

– Przez sampling, pętle brane z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych fragmentów różnych gatunków powstał genetycznie zmodyfikowany supergatunek, łączący wszystkie inne w sobie.Ten mój format (grania z orkiestrą – przyp. red) dzisiaj zwielokrotniany, zaczyna się wykrzywiać, a ja chcę jednak ciągle sprowadzić go do tego, co było w nim najważniejsze – czyli nie łomot. Ma być niuans, szlachetność, delikatność, elegancja – opowiada dalej JIMEK.

Zdecydowanie każdy fan muzyki znajdzie podczas koncertu coś dla siebie. I nieważne, czy zależy ci na spotkaniu z legendami z dzieciństwa, wysłuchaniu ulubionych utworów w nowej aranżacji. To wszystko, już 12 czerwca na Bemowie!

Nad koordynacją widowiska czuwa dobrze znany bywalcom wydarzeń Going. Warto dodać, że ten niecodzienny koncert zaangażował równie intensywnie samych organizatorów.

– Historia Polskiego Hip-Hopu to nasze „must see” i perełka tego lata. Przez ostatni rok intensywnie pracowaliśmy w Going. nad formułą takiego właśnie klimatycznego, miejskiego eventu, który połączy dawne z nowym, luz rapu z magią muzyki orkiestrowej. Chcieliśmy sprawić, by każdy fan poczuł, że tworzy historię, która dzieje się tu i teraz. Dać szansę, żeby stał się częścią czegoś większego. Dziś, po setkach maili, telefonów i kilometrach tabelek w Excelu, możemy być z siebie dumni. Fani z całego kraju zyskają możliwość doświadczenia na żywo historycznej kolaboracji, która nie byłaby możliwa w żadnym innym czasie i miejscu. Sami nie możemy doczekać się 12 czerwca i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych wrażeń – mówi Tomasz Lisek, Head of Production and Special Projects w Going.

Co więcej, na fanów czeka wyjątkowa akcja, możliwość zaistnienia na scenie: pod adresem www.miastomuzyka.pl znajdziesz numer, pod który możesz zadzwonić i nagrać wiadomość, którą artysta zmiksuje i puści przed koncertem.

Historia Polskiego Hip-Hopu startuje już 12 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Bilety znajdziecie na goingapp.pl i w aplikacji Going.